با همکاری کانون پرورش فکری استان قم و سازمان فضایی ایران
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم از برگزاری نخستین همایش مشترک کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان قم با سازمان فضایی ایران با عنوان «فضا جهان را متحد می‌کند» خبر داد.
کد خبر: ۶۶۳۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱ 03 October 2018

 به گزارش تابناک قم، حسن ندافی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به هفته کودک اظهار کرد: این هفته از 14 مهرماه شروع می‌شود و تا 20 مهرماه ادامه خواهد داشت، هر کدام از روزهای هفته کودک به شعار خاصی نامگذاری شده است.

وی با اشاره به همزمانی هفته هوا فضا و آغاز هفته ملی کودک اظهار کرد: شعار «آینده را باید ساخت» برای هفته ملی کودک انتخاب شده است و از طرفی دیگر آینده به هوا فضا نیز متعلق است و بدون تردید در آینده همه امور در شعاع هوا فضا قرار می‌گیرد.

برگزاری همایش فضا جهان را متحد می‌کند در قم

وی خاطرنشان کرد: اکنون نیز مشاهده می‌شود همه افراد در تأثیر GPS، فضای مجازی، ماهواره‌ها و هوافضا هستند و آینده متعلق به کودکان، نوجوانان و انسان‌ها است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم از برگزاری نخستین همایش مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم با سازمان فضایی ایران با عنوان «فضا جهان را متحد می‌کند» در روز 12 مهر ماه خبر داد و افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمی‌تواند از اتفاقات پیرامون خود به سادگی بگذرد بنابراین کودکان و نوجوان باید با مسائل روز در زمینه تکنولوژی و هوافضا آشنایی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه‌هایی نیز برنامه‌ریزی شده که با همکاری سازمان هوا فضا در قالب چهار کارگاه موقعیت‌یابی، از گذشته تا آینده، تحلیل تصاویر ماهواره‌ای استان قم، کارگاه ایده‌پردازی فضایی و طراحی و اجرای مسابقات علمی و آسمان‌نما برگزار می‌شود.

ندافی عنوان کرد: نمایشگاهی نیز با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان مانند مدیریت بحران، اداره‌کل هواشناسی، شرکت برق، اداره کل راه و شهرسازی، دانشگاه قم، دانشگاه شهاب دانش، آموزش و پرورش، محیط زیست و شهرداری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همایش«فضا جهان را متحد می‌کند» روز پنجشنبه ساعت 10 در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پردیسان برگزار می‌شود که مدیرکل سازمان هواشناسی استان قم و علیرضا نعیمی مدیرکل بهره‌برداری و نگهداری ایستگاه‌های زمینی هوا سازمان فضایی ایران در این همایش به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

برگزاری همایش کودک، ایمنی و امنیت در قم

وی ادامه داد: همایش بزرگ کودک، ایمنی و امنیت در روز 18 مهرماه در شهر قم برگزار می‌شود، همچنین با همکاری اداره کل زندان‌های استان قم برنامه‌هایی برای نوجوانان زندانی در کانون اصلاح و تربیت استان در هفته کودک داریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم افزود: هنوز 120 هزار فرد بی سواد در استان داریم که تعدادی از آن‌ها در سنین کودکی و نوجوانی قرار دارند، در این راستا همکاری با نهضت سوادآموزی برای باسواد کردن این گروه سنی از افراد بی سوادان خواهیم داشت.

برگزاری همایش فضا جهان را متحد می‌کند در قم

وی ادامه داد: همکاری گسترده ای را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم با سازمان حفاظت محیط زیست خواهیم داشت و در این راستا همایشی با همکاری این سازمان برای کودکان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم افزود: کانون اصلاح و تربیت می‌تواند یکی از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشد تا افراد زندانی در این کانون پس از پایان حبس خود به جامعه برگردند و دوباره دست به جرم نزنند.

ندافی تعداد مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم را 10 مرکز دانست و تصریح کرد: افراد از 6 تا 18 سال زیرپوشش برنامه‌های این کانون هستند، به دنبال گسترش برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شهرهای تابعه استان قم هستیم، در شهر قم با شهرداری و شورای اسلامی شهر تعامل خوبی داریم.

وی ادامه داد: برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق مختلف شهر قم به تناسب نیازهای کودکان این مناطق است، در سینمای این کانون در پردیسان اولویت پخش فیلم کودک و نوجوان و در ادامه فیلم‌های دیگر است، همچنین سالن تئاتر مجتمع هم نیمه تمام است و پس از تکمیل این سالن به دنبال واگذاری آن به بخش خصوصی هستیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم افزود: آماده همکاری با نهادهای مختلف برای استفاده از فضاهای فیزیکی موجود برای برگزاری برنامه‌ها برای کودکان و نوجوانان استان قم هستیم، اردوگاه بزرگ و جامعی در استان قم برای کودکان و نوجوانان نداریم و به دنبال گرفتن زمین برای احداث چنین اردوگاهی هستیم.

ندافی با اشاره به فعالیت‌های مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم در منطقه پردیسان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های آتی این مجتمع در منطقه پردیسان راه اندازی مرکز کانون زبان در آن منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: سرودی در قالب کودکانه با موضوع توصیه شهید حججی به فرزندش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم تولید شده است که تدوین کلیپ این سرود در مراحل پایانی قرار دارد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار