امام جمعه قم:
امام جمعه قم گفت: اگر امروز سران آمریکا خواهان مذاکره با بزرگان ما هستند بدانند جز مکر و نیرنگ دستاورد دیگری ندارد و مسؤولان با عزت و اقتدار در مجامع جهانی شرکت کرده و در دام گرگ پیشگان نیرنگ باز قرار نگیرند.
کد خبر: ۶۵۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰ 14 September 2018

 

به گزارش تابناک قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به ضرورت توجه به امر به معروف ونهی از منکر تاکید کرد: در جامعه اسلامی باید از خوبی ها تعریف کرده و زشتی ها را تقبیح کنیم و این اقدامات از آثار تقوای الهی است.

وی با اشاره به اینکه تاسوعا و عاشورای حسینی در تاریخ شیعه سرنوشت ساز است، تاکید کرد: این دو روز علاوه بر حزن آل الله، نقش تعیین کننده در حرکت های ظلم ستیزانه در طول تاریخ بعد از خود داشته است.

امام جمعه قم با بیان اینکه قیام عاشورا ماهیت ظلم ستیز داشت، بیان کرد: حرکت و قیام امام حسین(ع) روح و جان تازه ای به اسلام ناب محمدی دمید و موجب احیا و حیات دین و شجره طیبه شد. بی دلیل نبود که پیامبر فرمودند که حسین از من و من از حسین هستم چرا که بقا دین رسول خدا در گرو قیام حضرت اباعبدالله بود.

وی با اشاره به اینکه تفکر شیعیان در گذر زمان متاثر از نهضت کربلا ظلم ستیز و مقاوم برابر ظالمان و دین ستیزان بوده است، افزود: شیعیان خالص در طول تاریخ هیچ گاه تسلیم حاکمان جور نشدند و در تاریخ معاصر نیز شاهد نقش قیام عاشورا در قیام های مردیم ضد ظلم است.

سعیدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران از عاشورا تاثیر پذیری جدی داشته است، تاکید کرد: در انقلاب اسلامی ایران شاهد تقابل دو اندیشه و دو خط فکری و سیاسی بودیم و امام و مردم نگاهشان به امام حسین(ع) و عاشورا بود و رژیم پهلوی به کوروش چشم دوخته بود و تبدیل تقویم هجری شمسی به هجری شاهنشاهی مهمترین نشانه ای بود که رژیم می خواست پیوند ایران را با اسلام عوض کنند.

وی اضافه کرد: باید حرمت این دو روز با حفظ مباحث شرعی و سنتی نگاه داشته شده و مردم حضور پرشوری در مراسم های مرتبط با این ایام خواهند داشت.

امام جمعه قم با اشاره به دیدار اخیر خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: هیچ تغییری در دشمنی ریشه دار دشمنان قسم خورده نسبت به مومنان صورت نمی گیرد؛ چه بسا خواهان مذاکره و ملاقات رو در رو باشند ولی دشمنی خود را در آشکار و پنهان در دل می پرورانند.

وی با تاکید بر اینکه قرآن می فرماید اگر کفار بر شما غلبه کنند با دست و زبان به شما آسیب می رسانند، گفت: هدف اصلی و نقشه راه آنها این است که دوست دارند مومنان مانند ایشان کافر شوند.

وی تصریح کرد: اگر امروز سران آمریکا خواهان مذاکره با بزرگان ما هستند بدانند جز مکر و نیرنگ دستاورد دیگری ندارد و مسؤولان با عزت و اقتدار در مجامع جهانی شرکت کرده و در دام گرگ پیشگان نیرنگ باز قرار نگیرند.

سعیدی با اشاره به اینکه رهبری تاکید دارند که انقلاب ما در دوره حساسی پا به عرصه وجود گذشته است، خاطرنشان کرد: در دنیایی که جریان کلی با استکبار است ما باید انقلاب خود را در این حرکت حساس با چشم باز پیش ببریم.

وی بیان کرد: دشمنان علاوه بر جنگ رسانه ای جنگ تبلیغاتی را شروع کرده اند و می خواهند مردم دچار اضطراب شده و نسبت به روسای قوا و دستگاه ها بدبین شوند.

امام جمعه قم با بیان اینکه برخی در داخل به جنگ روانی و تبلیغاتی دشمن دامن می زنند، افزود: هر کسی که در جامعه تاثیرگذار است باید تلاش کند به بهبود وضع موجود کمک کند؛ بدبینی به سپاه، دولت، مجلس، قوه قضاییه و دیگر نهادها امری خطرناک است که خواست دشمن است.

وی اضافه کرد: اگر انتقادی به دستگاهی وجود دارد باید کارهای خوب آن دستگاه هم گفته شود؛ اغراض سیاسی و حزبی باعث نشود که در فضای آلوده خوبی های دیگران را نادیده بگیریم. بخشی مهمی از اعتماد سازی به عهده قوای سه گانه بوده، بخشی به عهده رسانه و بخش دیگر به عهده مردم است.

سعیدی با بیان اینکه رهبری و مقام معظم رهبری بر روی مراسم سنتی تاکید دارند و توجه داشتن به معرفت اهل بیت(ع) از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: باید در مراسم های عزاداری از سبک های سنتی استفاده کرده و همچنین سخنرانان و مداحان از مقاتل مستند بهره بگیرند. مراسم های عزاداری همراه با شور، باید با شعور هم همراه باشد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار