با برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال نوجوانان کشور، حریفان نماینده قم در مرحله گروهی مشخص شدند.
کد خبر: ۶۵۴۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۱ 12 September 2018

به گزارش تابناک قم، سهمیه لیگ برتری نوجوانان فوتبال در زمانی که باشگاه صبای قم دوران اوج خود را سپری می‌کرد توسط باشگاه افشید به این تیم هبه شد اما رفته‌رفته با تضعیف صبا این سهمیه با مالک اصلی خود بازگشت.

درحالی‌که باشگاه صبای قم در دوران رضا کشوری فر به‌عنوان مدیرعامل و کریم بهرامی به‌عنوان رئیس هیئت فوتبال استان قم ضعیف‌ترین نتایج تاریخ خود را کسب کرد و در نهایت منحل شد، تیم نوجوانان موفق شد خود را در لیگ برتر حفظ کند.

نکته قابل‌توجه در فوتبال قم، انحلال باشگاه است اما هنوز تیم‌های پایه با نام این تیم راهی مسابقات می‌شوند در شرایطی که مدیریت و مباحث ولی هیچ‌گونه ارتباطی به صبا ندارد.

اما رقابت‌های لیگ برتر نوجوانان کشور از 13 مهرماه استارت می‌خورد و تیم نوجوانان صبا به‌عنوان نماینده استان قم در گروه سوم باید به مصاف رقبا برود و برای بقا در لیگ برتر با آن‌ها بجنگد.

بر اساس قرعه‌کشی انجام‌شده از سوی کمیته مسابقه پایه فدراسیون فوتبال، صبایی‌ها در گروه سوم از گروه‌های پنج‌گانه قرارگرفته‌اند و در هر گروه هفت تیم حضور دارند به‌جز یک گروه که مسابقات آن‌ها با شش تیم پیگیری می‌شود.

فوتبالیست‌های نوجوان قمی با تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، شهرداری سقز، ذوب‌آهن اصفهان، طلایی پوشان خرم‌آباد، هیئت اراک و مقاومت تهران به رقابت خواهد پرداخت.

حضور تیم‌های اصفهانی و نماینده پایتخت نشان می‌دهد صبایی‌ها برای صعود از مرحله گروهی کار آسانی را پیش رو نخواهند داشت و باید در دور گروهی 12 بازی به انجام برسد تا چهره تیم‌های صعودکننده مشخص شود.

پس از انجام مرحله گروهی مسابقات دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم مسابقات لیگ برتر نوجوانان کشور صعود خواهند کرد.

تمرینات تیم فوتبال نوجوانان صبای قم از مدت‌ها قبل با انجام تمرینات تستگیری آغازشده است اما با توجه به مشکلات مالی که این تیم دست‌وپنجه نرم می‌کند، بعید به نظر می‌رسد که از مرحله گروهی به‌آسانی صعود کند.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار