معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ حلقه لاستیک سبک احتکار در روزهای گذشته در استان قم کشف‌شده که می‌تواند بخشی از معضل کمبود لاستیک استان در بخش تاکسی‌رانی را کاهش دهد.
کد خبر: ۶۵۴۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴ 11 September 2018

به گزارش تابناک قم، امیر محمدی چهر در جلسه تنظیم بازار که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: رسیدگی و توزیع کالاهای احتکار شده پس از صدور حکم قضایی انجام می‌شود.

وی با تأکید بر سرعت عمل مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت در توزیع کالاهای احتکار شده افزود: احکامی که از طریق تعزیرات حکومتی صادر می‌شود در عرض یک روز اجرایی می‌شود مگر اینکه برخی استثنائات در آن سنجیده شده باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به برخی قانون‌گریزی‌های واحدهای توزیع‌کننده کالا گفت: درصورتی‌که برخی واحدهای توزیع‌کننده کالا قانون‌شکنی‌های مجددی کرده باشند پرونده‌های آن‌ها بار دیگر به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود.

محمدی چهر کشف تعداد قابل‌توجهی از لاستیک در استان را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: بیش از 2 هزار و 400 حلقه لاستیک سبک در روزهای گذشته در استان قم کشف‌شده که می‌تواند بخشی از معضل کمبود لاستیک استان در بخش تاکسی‌رانی را کاهش دهد.

وی با اشاره به افزایش قیمت لبنیات در استان قم خاطرنشان کرد:کارگاه‌های غیرمجاز تولید لبنیات سبب برهم خوردن رقابت در استان شده است، با تدابیر صورت گرفته به نظر می‌رسد قیمت لبنیات در ماه‌های آینده به قیمت مصوب بازگردد.

وی ادامه داد: در زمینه تأمین برنج مشکلی در استان قم وجود ندارد، بسیاری از انبارهای استان ازنظر وجود برنج پر هستند، برنج در استان قم با قیمتی کمتر از سایر استان‌های کشور عرضه می‌شود.

محمدی چهر خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان صنعت در روزهای گذشته مراجعات مکرر هیئات مذهبی برای تأمین گوشت و روغن موردنیاز خود بوده است، در حال حاضر روغن به‌اندازه کافی در انبارهای استان وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز با اشاره به تأمین نیاز علوفه دام‌های استان بیان کرد: 200 تن جو در روزهای گذشته برای دامداری‌های استان تأمین‌شده و در دو روز آینده نیز 500 تن دیگر نیز تأمین می‌شود.

محمدرضا طلایی با اشاره به ذخیره نهادهای دامی استان ابراز کرد: با تصویب کارگروه تنظیم بازار 30 درصد از نیازهای دامی استان در انبارهای در نظر گرفته ذخیره می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم تأکید کرد: بعد از ماه محرم قیمت مرغ افزایش پیدا می‌کند چرا که مصرف این کالا در ایام محرم افزایش پیدا می‌کند، توقف فروش مرغ منجمد در ماه محرم اقدامی قابل‌قبول بوده است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار