رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم گفت: در روزهای اخیر 40 پرونده تخلف صنفی به ارزش 240 میلیارد تومان در قم تشکیل شده است.
کد خبر: ۶۳۹۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷ 05 August 2018

 

به گزارش تابناک قم، سیجانی شامگاه گذشته(شنبه13مردادماه) در نخستین جلسه ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالا با اعلام این خبر گفت: کارخانه تولید شمش آلومینیوم، لوازم خانگی، دریافت کنندگان ارز از جمله دلار و یوان در شرکت های وارداتی محصولات کشاورزی و مصنوعات فلزی و عرضه خارج از شبکه بیشترین رقم تخلفات را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به تخلفات شناسایی شده افزود: اختفاء و امتناع از عرضه کالا(7پرونده)، عدم اجرای تعهدات وارد کنندگان در قبال دریافت ارز دولتی(2پرونده)، عرضه خارج از شبکه(26پرونده) و عدم اعلام موجودی کالا(5 پرونده) از عمده تخلفات شناسایی شده توسط کارشناسان و بازرسان این سازمان بوده است که این واحدها و افراد خاطی جهت برخورد قضایی به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: کنترل بازار، جلوگیری از نوسانات قیمت و پیشگیری از کمبودهای احتمالی کالاهایی نظیر غلات، کالاهای اساسی همچون روغن نباتی و شکر، مواد پروتئینی، نهاده های دامی، مواد اولیه تولید، حبوبات، لوازم خانگی، لوازم یدکی، کاغذ چاپ، تحریریه و روزنامه، انواع پودرهای شوینده و مصالح ساختمانی از اولویت‌های طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالای این سازمان است.

سیجانی در پایان با بیان اینکه جلسات ستاد مبارزه با احتکار و اختفا در روزهای آینده با جدیت ادامه خواهد یافت از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه با شماره 124 سازمان صنعت معدن و تجارت و 135 اداره تعزیرات تماس بگیرند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار