در بیانیه ۵۰۰ گروه تبلیغی حوزه‌های علمیه مطرح شد
۵۰۰ گروه تبلیغی کشور و طلاب و فضلای حوزه علمیه در بیانیه ای ضمن حمایت از مواضع مقتدرانه و مطالبه مراجع تقلید از سران سه قوه مبنی بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی اعلام کردند: اقتصاد الهام گرفته از مکتب لیبرالیسم و ربامحور در کنار مدیران نالایق و بعضا خائن، زخمی بر پیکره قدرتمند نظام اسلامی ایجاد کرده و تنها نقطه امید دشمن برای ضربه زدن به این نظام شده است
کد خبر: ۶۳۹۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶ 04 August 2018

به گزارش تابناک قم، در بیانیه ۵۰۰ گروه تبلیغی کشور و طلاب و فضلای حوزه علمیه مردم آمده است: حمد و سپاس مخصوص پروردگار است که امروز در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی قرار داریم، در ضعف و ناتوانی دشمن و قدرت انکارناپذیر جمهوری اسلامی همین بس که دشمن تمام امکانات خود را در جهت ضربه زدن به نظام اسلامی بکار گرفته است. نعمت چهل سالگی انقلاب را باید بصورت ویژه قدرشناسی کرد چراکه چهل ساله شدن انقلاب اسلامی نویدبخش ثبات، موفقیت، استمرار و توانمندی است و تصور این مسأله لرزه به اندام دشمن انداخته است.

در این بیانیه تصریح شده است: نظام اسلامی، در چهار دهه گذشته با افتخار تمام، موفقیت‌های بی نظیری ثبت کرده است که ذکر آنها در این مقام ضروری است:

1. ترویج عمومی فرهنگ جهاد و شهادت که نتیجه آن شکست‌های مفتضحانه متعدد دشمن در نبردهای گوناگون بوده است که ۸ سال دفاع مقدس و شکست داعش و دفاع جانانه از حرم اهل بیت و ناموس مسلمین از بارزترین مصادیق آن است.

۲. موفقیت در عرصه مدیریت که الهام گرفته از مکتب توحیدی است. حکومتی که روش حکومتی مدعیان مدیریت در غرب را به چالش کشید، حکومتی که در آن همه سلایق سیاسی آزادی بیان و حق اظهار نظر را دارند و به سهولت در بدنه حکومت قرار می‌گیرند نشان دهنده ثبات و قدرت مدیریتی است.

۳. ارتقاء سطح معنویت جامعه که اعتکاف‌های گسترده دانشجویی و دانش آموزی؛ حجم انبوه حضور زائرین ایرانی در مراسم اربعین حسینی، انواع مراسم مذهبی و معنوی، یادواره‌های شهداء، نوع دوستی و حضور به موقع در صحنه‌های کمک رسانی به مظلومین و محرومین و آسیب دیدگان از برکات این نظام، در بعد فرهنگی و معنوی است.

۴. سرعت رشد بی نظیر جوانان این کشور در عرصه علم و فناوری، کشف و اختراع، تربیت نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد از موفقیت‌های غیرقابل انکار نظام اسلامی است.

۵. نظام اسلامی با وجود هجمه‌های بی امان دشمن در عرصه تروریست و برخوردهای سخت توانسته امنیت داخل کشور و حتی بیرون از مرزهای خود را به خوبی تأمین کند، مفهوم امنیت در کنار دست و پنجه نرم کردن با تروریست تکفیری تنها در ایران مصداق دارد.

۶. مؤلفه دیگر، قدرت ایران اسلامی است که در کنار قدرت‌های برتر دنیا مطرح است، امروز هیچ طرحی در منطقه غرب آسیا موفقیت آمیز نخواهد بود مگر با حضور و نقش آفرینی ایران.

در این بیانیه تصریح شده است: علت رشد و موفقیت نظام اسلامی در عرصه‌های ذکر شده اتصال به منبع وحی از طریق نظریه مترقی ولایت فقیه و در صحنه بودن علمای انقلابی در کنار دارا بودن پشتوانه مردمی است. امروز متأسفانه این نظام پویا و کارآمد در عرصه اقتصادی گرفتار مشکلاتی است، اقتصاد الهام گرفته از مکتب لیبرالیسم و ربامحور در کنار مدیران نالایق و بعضا خائن، زخمی بر پیکره قدرتمند نظام اسلامی ایجاد کرده و تنها نقطه امید دشمن برای ضربه زدن به این نظام شده است. رهبر معظم انقلاب و مراجع معظم تقلید بارها بر مسأله اصلاح روش بانکی و اقتصادی موجود تأکید و نسبت به عواقب آن هشدار داده اند، مراجع معظم تقلید در دو سال اخیر بیش از ۱۰۰ مرتبه نسبت به حذف ربا از سیستم بانکی تذکر داده اند، رهبر معظم انقلاب نزدیک به یک دهه نسبت به جنگ اقتصادی هشدار داده و از مسؤولان خواستند که اقتصاد را درون زا و مقاوم کنند اما هیچ اتفاق قابل توجهی در این زمینه نیفتاده است.

در این بیانیه تاکید شده است: ملت بصیر، هوشمند و انقلابی ایران اسلامی با حمایت قاطع از رهبر معظم انقلاب و مواضع انقلابی حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی (حفظهما الله) مواضع و خواسته‌های به حق آنها را از مسؤولان مطالبه کرده و تا تحقق این خواسته‌ها از پای نخواهند نشست. مطالبه ما از مسؤولان محترم در قوای سه گانه این است که اقدامات زیر را بصورت عاجل و بدون فوت وقت انجام دهند، اقداماتی که قطعا امید دشمنان را ناامید کرده و فرصت سوءاستفاده را از آنان سلب مینماید:

در این بیانیه آمده است: لت ایران از قوه قضائیه می‌خواهیم با دزدان و اختلاس گران بیت المال خصوصا متخلفین بازار سکه و ارز و قاچاق چندهزار خودرو و مسؤولان خائن مرتبط با این پرونده‌ها برخورد سخت و فراموش نشدنی کرده و با حلق آویز کردن آنها به چوبه دار به زندگی پلید و فاسد آنها پایان دهد تا درسی شود برای همه خیانت کاران به عرصه عدالت و پیشرفت. همچنین ضمن معرفی و تشویق قضات عادل، صالح و صادق، و همچنین معرفی و مجازات سخت و بدون ملاحظه قضات فاسد و خیانت کار اعتماد عمومی به این نهاد را تقویت کند.

در این بیانیه با اشاره به انتظار ملت صبور و متدین ایران اسلامی از قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای آمده است: با پایان دادن به مَشیِ محافظه کاری و مماشات و با نظارت دقیق بر عملکرد مسؤولان دولتی، با استیضاح وزیران ناکارآمد نسبت به مشکلات اقتصادی، دولت را در مسیر اصلی خود قرار دهد. به جای اصرار بر تصویب لوایح و معاهدات استعماری بین المللی همچون FATF و ننگ پذیرش این اسناد ذلت بار به نام خود با سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، به وظیفه شرعی و قانونی خود در اصلاح قوانین اقتصادی ناکارآمد و نظارت دقیق بر اجرای قوانین عمل نماید.

در این بیانیه تاکید شده است: دولت جمهوری اسلامی موظف است تا با بکارگیری مدیران جهادی و انقلابی و برکناری وزراء خسته، ناکارآمد و غیرخلاق و عزل و برخورد با مدیران متخلف و سوء استفاده گر و همچنین بکارگیری همه امکانات کشور، فرصت لازم و کافی را در جهت تحقق عملی و نه شعاری اقتصاد مقاومتی فراهم کرده وبا قاطعیت با متخلفین بازار سکه و ارز در هر سطحی که هستند برخورد انقلابی کند. همچنین دولت باید اشرافی‌گری را کنار گذاشته و از اتاق‌های شیشه ای خود به میان مردم نقل مکان کرده و از نزدیک با مردم ارتباط برقرار کنند تا مشکلات جامعه را به خوبی درک کنند.

در پایان این بیانیه اضافه شده است: ضمن حمایت از مواضع قاطع و انقلابی اخیر ریاست محترم جمهوری، ایشان را نصیحت می‌کنیم که انقلابی گری را سرلوحه اقدامات و تصمیمات خود قرار داده تا امید دشمن خصوصا آمریکای جنایتکار به ناامیدی و یأس تبدیل شود. ما مردم ایران ضمن حمایت قاطع از نهادهای انقلابی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شورای محترم نگهبان، از آنها می‌خواهیم همچنان در ادامه دادن مسیر انقلابی و صحیح خود ذره‌ای کوتاه نیامده و با تدابیر انقلابی خود، مانند گذشته مشتی آهنین بر دهان دشمنان خارجی و پیاده نظام داخلی آنها باشند.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار