کد خبر: ۶۲۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۲ 28 June 2018

 به گزارش تابناک قم، روزنامه 19 دی قم در شماره روز چهارشنبه ششم تیرماه مطلبی با عنوان«ذبح سلامت در کشتارگاه شهرداری قم» را به قلم سیده مرضیه میرقادری منتشر کرد.

در این مطلب می خوانیم: صحبت از سلامت است، سلامت جمعیتی بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفری که قطعا وقتی جایی سخن از سلامت و این آمار از جمعیت باشد دیگر مجالی برای مقدمه چینی باقی نمی ماند و باید یک راست مسیر را به سمت اصل موضوع کشاند باید از وضعیت بهداشتی کشتارگاه شهرداری قم و البته بیماری تب کریمه کنگو گفت که با آغاز فصل داغ تابستان تب و تاب ها برای آن به اوج میرسد، باید از بیماری گفت که بین انسان و دام مشترک است.

بیماری که یکی از اولین راه های انتقال آن تماس مستقیم فرد با خون ،ترشحات و لاشه بدن حیوان آلوده است.

بر اساس آنچه که گفته میشود کارگران کشتارگاه ها، قصاب ها و افرادی که از حیوانات اهلی نگهداری و یا در مجاورت آنها زندگی می کنند در معرض ریسک بیشتری برای ابتلا به این بیماری قرار دارند و البته گرچه با پخت گوشت ویروس این بیماری از بین می رود اما نکته ای که مسیر ما را به سمت مطرح کردن موضوع بیماری تب کریمه کنگو و لزوم رعایت بهداشت در کشتارگاه ها و قصابی ها کشانده این است که افراد عادی هم که سرو کار چندانی با کشتارگاه ها و قصابی ندارند و تنها مصرف کننده هستند چنانچه در معرض گوشت آلوده قرار بگیرند شانس ابتلا به این بیماری را پیدا می کنند و همین بیماری هم در سال گذشته توانست تعدادی از هموطنان را مبتلا و به کام مرگ بکشاند.

یکی از راه هایی که میتوان ابتلاء افراد عادی به بیماری تب کنگو را به صفر رساند اجرای طرح پیش سرد کردن گوشت است که این اقدام باید در کشتارگاه ها صورت گیرد تا گوشت را قبل از عرضه 24 ساعت در یخچالهای صنعتی نگهداری کرده و سپس عرضه کنند و اینجاست که بحث ما به جایی میرسد که متأسفانه کشتارگاه شهرداری قم که متولی تامین گوشت شهر است.

به گفته مسئولین نه تنها سایر نکات بهداشتی در آن رعایت نمی شود بلکه برای پیش سرد کردن گوشت گوسفندی هم محلی را تعبیه نکرده و این است که پای سلامت شهروندان یک میلیون و دویست هزار نفری قم را بدون مقدمه چینی به میان می آورد.

گرچه موضوع گزارش تب کنگو و لزوم فراهم کردن شرایطی برای پیش سرد کردن گوشت گوسفندی قبل از توزیع در بازار است اما به نظر می رسد که کشتارگاه شهرداری قم درزمینه عدم رعایت بهداشت دارای معضلاتی است که در روند تهیه گزارش بهتر است به آنها هم اشاره شود و این امر را می توان در تصاویر گرفته شده از این کشتارگاه و البته با استناد به سخنان معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست قم به خوبی دریافت.

اسماعیل احمدی زاده در گفت وگوی خود با خبرنگار 19 دی از اخطارهای پی در پی به این کشتارگاه و عدم عمل مسئولین امر به آن می گوید، اینکه چندین بار با مسئولین در این زمینه جلسات مختلفی برگزار شده و هنوز نتیجه ای به دست نیامده است.

وی درادامه سخنانش تأکید می کند که به دلیل اینکه کشتارگاه در حال حاضر به دلیل گسترش شهر در حریم خدمات شهری قرار گرفته و موجبات آلودگی را فراهم می کند بر اساس آئین نامه های موجود در این زمینه باید منتقل و به خارج از شهر برود.

سخنان تامل برانگیز احمدی زاده در جایی به اوج خود می رسد که وی از نبود سیستم تصفیه در کشتارگاه می گوید. اینکه فاضلاب این مکان با خودرو به محلی که شهرداری قم تعیین کرده منتقل می شود و قطعا در مسیر انتقال خطرات و آلودگی هایی را هم ایجاد می کند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست قم بار دیگر بر اخطارهای زیست محیطی اعلام شده به این واحد اشاره و ادامه می دهد که باید فعالیتهای این واحد به کشتارگاههای استاندارد منتقل شده و این واحد بیشتر از این دیگر نمی تواند با این شرایط و با توجه به محل استقرار فعالیت خود را ادامه دهد.

و اما دکتر مهدی رفیعی مدیرکل دامپزشکی استان قم هم در گفت وگویی، گرچه بسیار سعی می کند وارد حیطه پروانه بهداشتی کشتارگاه شهرداری نشود اما این امر نمی تواند نگرانی وی در زمینه فعالیت فعلی
کشتارگاه را بپوشاند.

وی بیشتر ترجیح می دهد درباره تب کریمه کنگو سخن بگوید و البته به راه های انتقال و خطراتی که می تواند این بیماری در گرمای تابستان و استفاده از گوشت آلوده برای شهروندان ایجاد کند بپردازد.

مدیرکل دامپزشکی استان قم در ادامه سخنانش به این مسئله اشاره می کند که کشتارگاه شهرداری قم در زمینه پیش سرد کردن گوشت گاو تجهیزات و زیر ساختهای لازم را فراهم کرده اما در زمینه گوشت گوسفندی در حال حاضر فاقد زیر ساختهای لازم است.

اما دکتر در ادامه صحبت از کشتارگاه جاهد می کند که پیگیری خبرنگار ما نشان می دهد که راه اندازی این کشتارگاه در عین حالی که به مرحله بهره برداری رسیده است در کش و قوس های بروکراسی اداری قرار گرفته و با توجه به اینکه تجهیزات و شرایط کامل بهداشتی و زیست محیطی و البته استانداردهای لازم در این کشتارگاه تعبیه شده اما هنوز خبری از راه اندازی نیست.

دکتر رفیعی کشتارگاه جاهد را از هر جهت تائید می کند. اینکه از لحاظ دامپزشکی کشتارگاه جاهد استاندارد و قابل پذیرش است و کلیه سیستم های فاضلاب و پیش سرد کردن گوشت و البته دیگر نگرانی های دامپزشکی و زیست محیطی را در زمینه بهداشتی مرتفع می کند.

اما در ادامه آنچه که می آید پاسخ وحید وزیری راد مدیرعامل سازمان کشتارگاه شهرداری قم به سؤالات خبرنگار 19 دی است که به گفته وی سؤالات با رایزنی هیأت مدیره پاسخ داده شده است.

وی در ابتدا سال تاسیس کشتارگاه شهرداری قم را سال 1353 عنوان می کند و البته در پاسخ به سؤالات که به صورت کتبی به دست ما رسیده بر نکته ای قابل تامل اشاره می کند که کشتارگاه شهرداری قم با تائید مراجع ذیصلاح و دامپزشکی استان همچنان یکی از مناسب ترین کشتارگاههای کشور شناخته می شود!! در ادامه آمده است که پسماند ناشی از فضولات،ضایعات و شستشوی سالنها روزانه به طور مرتب با کامیون به سایت البرز منتقل و تحت شرایط خاصی دفع می شود که این سخنان گفته معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست قم درباره نبود تصفیه خانه فاضلاب و خطراتی که می تواند این امر در پی داشته باشد را مورد تائید قرار می دهد.

البته وزیری راد در پاسخ به سؤال دیگری بر این موضوع هم صحه می گذارد که گرچه کشتارگاه در زمان تاسیس در6 کیلومتری شهر قرار داشت اما توسعه شهری این مکان را در حال حاضر در محدوده شهری قرار داده که با توجه به فضا و وسعت آن میتواند محلی برای احداث مجموع های فرهنگی باشد که این امر هم در دستور کار شهرداری و شورای شهر است، البته وی در سخنانش صحبتی از زمانبندی اجرای این طرح که امیدواریم تنها بر روی کاغذ نباشد به میان نیاورده است.

همچنین در پاسخ به سؤال دیگر در رابطه با مجوزهای لازم بهداشتی و زیست محیطی آمده است که چنانچه این مرکز دارای مجوزهای لازم نبود نمی توانست به کار خود ادامه دهد اما در عین حال وزیری راد به این نکته اشاره داشت که هر واحد صنفی به دلیل ارتقاء استانداردهای ملی ممکن است اخطارها و تذکراتی را درباره به روز شدن دریافت کند که البته کشتارگاه هم سعی داشته در راستای رفع اشکالات تلاش کند!

مدیرعامل سازمان کشتارگاه شهرداری قم در پاسخ به سؤالات براین موضوع تأکید کرده است که رعایت استاندارهای لازم برای کشتارگاه در دستور کار است و تا جایی که آیتم ها و تجهیزات اجازه دهند رعایت نکات بهداشتی مورد توجه قرار می گیرد.

وی البته درباره پیش سرد گوشت گوسفندی تنها به این نکته اکتفا کرده که این امر در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

همچنین وی در بحث انتقال این کشتارگاه هم به این موضوع اشاره کرده که در دهه هفتاد در راستای اجرای طرح انتقال کشتارگاه شهرداری این مکان به مدت 10 روز تعطیل شد اما به دلیل اینکه کشتارگاه جایگزین برای تامین گوشت شهروندان نتوانست از عهده کار برآید مجددا کشتارگاه شهرداری وارد چرخه فعالیت شد.

پاسخ داده شده نشان می دهد که انتقال کشتارگاه شهرداری قم بیش از 20 سال است که در دستور کار قرار دارد و کشتارگاهی که در دهه هفتاد انتقال آن در دستور کار بوده هنوز که هنوز است استوار و پابرجا به فعالیت های خود ادامه می دهد.

وی همچنین از کشتارگاه جاهد هم سخن گفته اینکه چنانچه این کشتارگاه بتواند گوشت بهداشتی مورد نیاز شهر را با نظر موافق مسئولین تامین کند و البته با اقبال شهروندان و اصناف مواجه شود و همچنین بتواند از توان افراد شاغل و کارگران کشتارگاه شهرداری هم استفاده کند فعالیت کشتارگاه شهرداری قم به خودی خود متوقف می شود.

وزیر راد البته درپایان تأکید کرده که تصمیم درباره راه اندازی کشتارگاه جاهد و تعطیلی کشتارگاه شهرداری باید توسط مسئولین شهری گرفته شود. البته سخن درباره وضعیت بهداشتی کشتارگاه شهرداری و لزوم راه اندازی هر چه سریعتر کشتارگاه جاهد فراوان است که متأسفانه برخی از محافظه کاری ها اجازه بیان آن را نداده است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار