با اجرای طرح همای رحمت؛
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم گفت: در راستای اجرای طرح همای رحمت ۲ میلیارد بن و سبد کالا بین نیازمندان استان قم توزیع شد.
کد خبر: ۶۱۷۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴ 10 June 2018

به گزارش تابناک قم،امیر حسین علیمردانی با اشاره به اجرای طرح همای رحمت در استان قم، گفت: این طرح ۱۵ سال است که به صورت کشوری برگزار می‌شود و استان قم هم در راستای همین موضوع طرح همای رحمت را هر ساله اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه طرح همای رحمت ویژه ماه مبارک رمضان است، ابراز داشت: در راستای اجرای این طرح جذب منابع از داوطلبان و خیرین صورت می‌گیرد و این کمک‌ها به نیازمندان اهدا می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم افراد بی‌بضاعت، بد سرپرست، بیماران صعب العلاج و بی‌سرپرست را به عنوان جامعه هدف برای کمک نام برد و ادامه داد: کمک‌ها به صورت بن و همچنین سبد کالا تهیه شده که به نیازمندان بر اساس نوع نیازشان داده می‌شود.

وی شعار داوطلبان جمعیت هلال احمر را «داوطلبان حلقه بین توان توانمندان و نیاز نیازمندان هستند» را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بن‌ها و سبدهای کالا از ابتدای ماه مبارک رمضان در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

علیمردانی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای توزیع ۳ هزار بن و سبد کالا صورت گرفته است، گفت: تاکنون ۲ میلیارد ریال از کمک‌ها بین نیازمندان توزیع شده است.

اجرای طرح سفره‌های مهربانی در مساجد

وی با اشاره به اینکه بن‌ها هم بین یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده گفت: در کنار طرح همای رحمت جمعیت هلال احمر بحث سفره‌های مهربانی را هم دنبال می‌کند که با اجرای این طرح و به همت خیرین و داوطلبان سفره‌های افطار برای نیازمندان در مساجد، تکایا و خانه‌های هلال پهن می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم در عین حال با تأکید بر اینکه در کمک به نیازمندان توسط این نهاد هیچ‌گونه اعتبار دولتی اختصاص نیافته بیان داشت: همه کمک‌های نقدی و غیر نقدی به جمعیت هلال احمر از طریق خیرین و داوطلبان تأمین می‌شود.

وی در ادامه به اجرای طرح گلریزان در ماه مبارک رمضان هم اشاره و عنوان کرد: در راستای اجرای این برنامه خیرین هزینه پزشکی معادل ۴۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی امانی را پرداخت کردند.

علیمردانی با اعلام شماره حساب بانک ملت به شماره ۴۹۷۸۶۴۴۰۲۰ با شناسه ۳۵۰۰۰۸۰۵۲۱۱۴ از خیرین خواست در صورت تمایل کمک‌های نقدی خود را به این شماره حساب واریز کنند و کمک‌های غیر نقدی خود را هم به ساختمان جمعیت هلال احمر واقع در خیابان ساحلی قم تحویل دهند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار