معاون آبفای قم خبر داد؛
معاون بهره‌برداری آبفای قم گفت: مصرف آب در قم در ۱۹ روز نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۵۹۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴ 15 April 2018

به گزارش تابناک قم، مجتبی وزین افضل با اشاره به افزایش شدید مصرف آب در قم طی روزهای نخست سال جاری اظهار داشت: مصرف آب در قم طی ۱۹ روز ابتدایی فروردین‌ماه به ۵ میلیون و ۲۴ هزار و ۷۸۰ متر مکعب رسید که این میزان ۹.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۶ نیز میزان مصرف آب در قم بیش از سه درصد افزایش داشت، خاطرنشان کرد: قمی‌ها در سال گذشته بیش از ۱۰۹ میلیون و ۳۵۷ هزار متر مکعب آب مصرف کردند که این میزان نسبت به سال قبل از آن بیش از سه میلیون و ۵۵۶ هزار متر مکعب افزایش داشته است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان قم روند افزایش مصرف را نگران‌کننده دانست و افزود: با توجه به کاهش قابل توجه نزولات آسمانی در سال آبی جاری، کاهش حجم رواناب‌های سطحی، افت سطح سالانه منابع زیرزمینی و افزایش دما، در صورت ادامه این روند افزایش مصرف با مشکلاتی در تأمین آب مواجه خواهیم شد.

وی مشکل کمبود آب را در سال جاری جدی ارزیابی کرد و ضمن اینکه از مردم خواست توجه ای ویژه‌ای در مصارف آبی خود داشته باشند اظهار داشت: می‌توانیم با کمک و همیاری مردم در صرفه‌جویی در مصرف، پرهیز از اسراف و استفاده درست از آب از بحران کم‌آبی عبور کنیم.

وزین افضل با بیان اینکه در حال حاضر اصلی‌ترین منبع تأمین آب شهر قم سد کوچری است، گفت: آب این سد از با کیفیت‌ترین آب‌های کشور به شمار می‌رود که در اختیار مردم قم قرار گرفته است اما اگر مصرف آب افزایش یابد مجبور به استفاده از منابع زیرزمینی داخل شهر هستیم که این موضوع شوری آب را به همراه خواهد داشت.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار