برخی دست‌ها می‌خواهند سند 2030 را اجرا کنند
اخیرا شنیده شده که مسأله تعلیمات قرآنی در کتب درسی کاهش پیدا کرده است، اگر دست‌هایی می‌خواهند سند 2030 را اعمال کنند باید هوشیار باشیم و مقابله کنیم، نباید اجازه داد مسائل قرآنی در دروس مدارس کاهش پیدا کند.
کد خبر: ۵۸۷۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۳ 08 April 2018

به گزارش تابناک قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و وی ایشان با تقدیر از گسترش فعالیت‌های قرآنی در کشور اظهار کرد: زمانی بود که مخالفان می‌گفتند شیعیان رابطه ای با قرآن ندارند و تنها به ائمه طاهرین(ع) قناعت کرده اند که این گسترش فعالیت‌ها جوابی عملی به مخالفان است.

وی افزود: گروهی از وهابیت هنوز هم این شبهه دروغین را تکرار می‌کنند، باید از این فعالیت‌ها خبررسانی کامل شود تا همگان بدانند که بزرگ‌ترین مسابقات قرآنی در ایران برگزار می‌شود، ولی باید آن را به اطلاع همگان رسانید زیرا اطلاع رسانی امروز نقش مهمی دارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در کنار تلاوت، حفظ و تفسیر، غرض نهایی عمل به قرآن کریم است، اظهار کرد: مسأله عمل به قرآن باید پررنگ باشد، موارد دیگر مقدمه عمل به قرآن است و در جلسات تذکر داده شود.

وی ادامه داد: در کنار تلاوت قرآن می‌توان آیات درباره مسائل اخلاقی و اجتماعی را گوشزد کرد تا در عمل افراد ظاهر شود، قرآن کتاب عمل است و نباید در محدوده حفظ و تلاوت خلاصه شود، قرائت و حفظ مقدمه حضور قرآن در جامعه و جنبه عملی پیدا کردن آن است.

آیت‌الله مکارم شیرازی استفاده از فرصت‌های گوناگون مانند ایام عید برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی را مثبت و تأثیرگذار دانست و اضافه کرد: باید از فرصت‌ها استفاده کرد، همچنین می‌توان برای گردشگران خارجی نیز برنامه ریزی کرد تا پیام رسان انقلاب و اسلام و قرآن به کشورهای خود باشند.

وی با اشاره به مشکلات رسم الخط عثمان طه در قرآن عنوان کرد: به یقین در قرآن هیچ تحریفی نبوده و نخواهد بود ولی این رسم الخط اغلاط زیادی دارد، باید زمینه فراهم شود تا علمای اسلام برای رفع و اصلاح این مشکل چاره اندیشی کنند، این مشکل سبب غلط خواندن قرآن می‌شود، باید مشکلات را برطرف کرد تا همه بتوانند قرآن را صحیح بخوانند؛ اصلاح رسم الخط قرآن به هیچ وجه به معنای تحریف نیست و اشکالی ندارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اخیرا شنیده شده که مسأله تعلیمات قرآنی در کتب درسی کاهش پیدا کرده است، اگر دست‌هایی می‌خواهند سند 2030 را اعمال کنند باید هوشیار باشیم و مقابله کنیم، نباید اجازه داد مسائل قرآنی در دروس مدارس کاهش پیدا کند. امیدواریم همه در این گونه مسائل به هوش باشند و سازمان اوقاف بررسی دقیق کند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار