معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۵ روز گذشته هزار و ۸۱ مورد بازرسی و نظارت از ۲۰ هزار واحد تحت پوشش در استان انجام‌شده که در قبال آن ۳ تن مواد غذایی فاسد معدوم شده است.
کد خبر: ۵۷۸۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶ 13 March 2018

به گزارش تابناک قم، حسن ایزانلو در نشست خبری که عصر امروز در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: طرح تشدید نظارت‌ها در ایام عید نوروز بر واحدهای تحت نظر بیشتر خواهد بود.

وی افزود: طرح تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در ایام عید نوروز بر مراکز بهداشتی، هتل‌ها، مراکز عرضه غذا، اماکن بین‌راهی، نمازخانه‌ها و سامانه‌های آب‌رسانی بیشتر از هر زمان دیگری انجام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در طرح تشدید بازرسی‌های عید نوروز 55 نفر از کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی به‌صورت تیم‌های 3 نفره و به‌صورت شبانه‌روزی خدمات و بازرسی‌های خود ارائه می‌دهد.

ایزانلو با هشدار به واحدهای متخلف بهداشتی در ایام عید نوروز عنوان کرد: با تخلفات اثبات‌شده در این روزها برخوردهای شدیدی مانند تعطیلی یا معرفی به مراجع قضایی برخورد می‌شود، تعداد 20 هزار واحد در قم تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد که 2 درصد از این مراکز در ایام عید تحت نظارت و آزمایش قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: نظارت بر واحدهای آب‌رسانی، استخرها، و حوزه‌های مرتبط با آب و بهداشت به‌صورت جدی در ایام عید نوروز دنبال می‌شود و در 5 روز گذشته هزار و 81 مورد بازرسی و نظارت از واحدهای تحت پوشش در استان شده که در قبال آن 3 تن مواد غذایی فاسد معدوم شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر اهمیت طرح تشدید نظارت‌ها در دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: طرح تشدید نظارت‌های دانشگاه علوم پزشکی قم تا 15 فروردین‌ماه سال 97 ادامه خواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه تأکید کرد: 60 آزمایشگاه در سطح استان قم مشغول به فعالیت بوده که دراین‌بین 5 آزمایشگاه خصوصی و تمام آزمایشگاه‌های دولتی در ایام عید به خدمات‌رسانی ادامه خواهند داد.

محمدرضا پرهام ادامه داد: مراکز رادیولوژی و ترک اعتیاد و دیگر مراکز خدمات‌رسانی به‌صورت شبانه‌روزی در این ایام به ارائه خدمات خواهند پرداخت و تمام بیمارستان‌های استان نیز در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند.

وی تأکید کرد: 10 بیمارستان استان قم آماده ارائه خدمات در ایام نوروز هستند همچنین تمام مراکز درمانی قم نیز برای ارائه خدمات مکفی برای ایام نوروز توجیه شده‌اند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار