آیت‌الله مؤمن:
نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری گفت: بحمدالله از آغاز با آقا رفیق بوده‌ام و در آیت الله خامنه‌ای غیر خدا ندیده‌ام؛ باید دعا کنیم خدا به حقّ جد ایشان، این شخصیت را برای ما حفظ کند، آیت الله خامنه ای مسلمان واقعی است و به هیچ کس هم باج نمی‌دهد.
کد خبر: ۵۷۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰ 03 March 2018

 به گزارش تابناک قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد مؤمن در دیدار اعضای ستاد ترویج و بهره وری منشور حوزه و روحانیت بر تمرکز بر میدان عمل و تحقّق رهنمودهای حوزوی رهبر انقلاب تأکید کرد و اظهار داشت: خیلی کار ارزشمندی انجام داده‌اید، ولی نکته مهم آن است که بتوانید این مطالبات را که در این اثر منعکس شده، به عمل نزدیک کنید.

وی با بیان اینکه اساس انقلاب، اسلام است، افزود: اگر بتوانیم درست عمل کنیم، خدا و پیغمبر هم کمک خواهند کرد؛ ان‌شاءالله بتوانید در زمینه‌ اجرا هم موفّق باشید و ما هم اگر بودیم در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری به بیان نکات مهمّی پیرامون شخصیت و سیره‌ مقام معظّم رهبری پرداخت و جزئیات کمتر شنیده ‌شده‌ای از جریان انتخاب رهبر معظّم انقلاب اسلامی در خرداد ماه سال 1368 را تشریح کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان ابراز کرد: رهبری ایشان چیزی نبود که از قبل برای آن برنامه‌ریزی شده باشد؛ گویا خداوند ایشان را برای چنین موقعیتی نگه داشته و آماده کرده بود. اینکه آیت الله خامنه ای در مشهد، تدریس مباحث فقه حکومتی داشته باشد و بعد از انقلاب هم به عنوان نماینده‌ حضرت امام در مناصب مختلف و حسّاس رشد کند و بعد به این منصب ریاست عالی برسد، عنایت الهی است.

وی خاطرنشان کرد: پس از رد رهبری شورایی، وقتی بنای بر انتخاب فرد شد، نگاه‌‌ها به سمت آیت‌الله خامنه‌ای رفت و مخالفت ایشان با این نظر نیز برخاسته از تواضع ایشان بود، خاطراتی که از حضرت امام در مورد آیت‌الله خامنه‌ای مطرح شد، بعد از این بود که نظر اعضای مجلس خبرگان به رهبری آقای خامنه‌ای متمایل شده بود.

آیت الله مؤمن تصریح کرد: در رأی گیری روز 14 خرداد، برخی به دلیل شبهه قانون اساسی که بر اساس آن باید رهبر از «مراجع تقلید» می‌بود و در آن زمان هنوز مرجعیت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فعلیت نیافته بود احتیاط کردند ولی حدود 40 روز بعد در رأی‌گیری دوم پس از رفراندوم اصلاح قانون اساسی (که شرط مرجعیت حذف شد) این مسأله هم برطرف شد و تعداد آرای ایشان خیلی بیشتر از قبل شده بود.

وی بیان کرد: در این مدّت چندین ساله پس از انتخاب ایشان به رهبری انقلاب اسلامی، سر سوزنی در صحّت این انتخاب، تردید نکرده‌ام و واقعا خداوند متعال بر این مردم لطف کرده که کسی را رهبر قرار داده که بزرگ ‌شده‌ اسلام و بزرگ ‌شده‌ نظام اسلامی است.

عضو فقهای شورای نگهبان اظهار کرد: آیت‌الله خامنه‌ای اعتقاد و اعتماد واقعی به مردم و قدرت آنها دارند؛ مطلقاً خلاف‌گویی در ایشان و در کارشان وجود ندارد؛ ایشان با صراحت و صداقت، بارها تأکید کرده‌اند که کار وقتی بر دوش عموم باشد پیش می‌رود که نمونه‌ آن نیز جمع‌ شدن فتنه 88 بود که توسط خود مردم انجام شد و این نکته در پیشبرد امور حوزه و دانشگاه هم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: بنده بحمدالله از آغاز با آقا رفیق بوده‌ام و در آیت الله خامنه‌ای غیر خدا ندیده ام؛ باید دعا کنیم خدا به حقّ جد ایشان، این شخصیت را برای ما حفظ کند؛ آیت الله خامنه ای مسلمان واقعی است و به هیچ کس هم باج نمی‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار