کتاب خاطرات شهید مدافع حرم، احمد مکیان تحت عنوان سند گمنامی امروز با حضور ائمه جمعه قم رونمایی شد.
کد خبر: ۵۵۱۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷ 12 January 2018

به گزارش تابناک قم؛کتاب خاطرات شهید مدافع حرم احمد مکیان با عنوان سند گمنامی امروز با حضور آیت‌ الله حسینی بوشهری و آیت‌ الله سعیدی ائمه جمعه قم و حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمدباقر ولدان مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم در مصلی قدس رونمایی شد.

شهید احمد مکیان در نیمه آبان سال 73 در خانواده‌ای مذهبی در خوزستان متولد شد، حضور او در فعالیت‌های فرهنگی و هم‌نشینی با طلاب و روحانیون او را به حضور در حوزه‌های علمیه علاقه‌مند کرد، شهید احمد مکیان سال نخست حوزه را در شهر سر بندر گذراند و برای ادامه تحصیل معارف اهل‌بیت(ع) راهی حوزه علمیه قم شد.

پس از چند مرحله حضور در جبهه‌های نبرد، احمد با مشورت خانواده تصمیم گرفت ازدواج کند، ولی ضمن علاقه شدیدی که نسبت به خانواده و همسر داشت مدت کوتاهی پس از ازدواج مجدداً عازم میدان‌های نبرد شد، احمد سرانجام در تاریخ 17 خرداد 95 در بیست و یک‌سالگی جرعه ناب شهادت را نوشید و به آرزوی همیشگی خود دست پیدا کرد.

شهید مکیان گمنامی را دوست داشت، در وصیت‌نامه‌اش به این نکته صریح اشاره‌کرده بود که مرا غریبانه تحویل بگیرید، غریبانه تشییع کنید و غریبانه در بهشت معصومه، قطعه 31 به خاک بسپارید.برای گمنام ماندنش نیز تدبیری اندیشیده بود، وصیت کرده بود که چیزی روی قبرش ننویسند فقط بنویسید:پر کاهی تقدیم به پیشگاه حق‌تعالی

پیکر مطهر این شهید جاویدالاثر در آرامگاه بهشت معصومه قم، قطعه 31 آرام گرفت.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار