مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی؛
حجت الاسلام ثقفی گفت:بایدبه عمق نکات پنهان سخنان رهبری توجه شده چراکه سخنان رهبری درحکم نقشه‌راهی بوده که انقلاب بایدآن رادنبال کند.
کد خبر: ۵۳۳۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷ 04 December 2017
به گزارش تابناک قم؛حجت‌الاسلام والمسلمین علی ثقفی،مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی،در نخستین گردهمایی نقشه را انقلاب اسلامی که در سالن جلسات مدرسه علمیه معصومیه(س) در قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز با وجود تمام پیشرفت‌ها و موفقیت‌هایی که حاصل‌شده که ضرورت دارد تا به نقشه راه انقلاب اسلامی که رهبر انقلاب در 12 آذر سال 79 ایراد کردند دقیقاً توجه و عمل شود.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه روند انقلاب اسلامی روندی رو به رشد و پیشرفت است، افزود: با وجود اینکه همیشه میزان رویش‌های انقلاب اسلامی بیشتر از مقدار ریزش‌ها بوده ما باید در مقابل تهدیدهای موجود هوشیار باشیم هر چند که سنت قطعی الهی همواره بر پیروزی کامل رویش‌های الهی بر ریزش‌ها بوده است.

وی با تأکید بر اهمیت سخنان رهبر انقلاب در تبیین نقشه راه انقلاب اسلامی گفت: باید به عمق نکات نهفته و پنهان سخنان رهبری توجه شده و تبیین شود و نتایج و کاربردهای آن برای امروز جامعه نیز به درستی تعریف و شناسایی شود چراکه این سخنان رهبری در حکم نقشه‌راهی بوده که انقلاب باید آن را دنبال کند.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی ابراز کرد: نسل جوان و انقلابی کشور می‌تواند تمام موانع و مشکلات موجود را از بین برده و انقلاب اسلامی را وارد عرصه نوینی از مبادلات جهانی و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی کند و وعده رهبر انقلاب هم درباره دستیابی نسل جوان انقلاب به مرحله ایجاد تمدن اسلامی به خاطر مشاهده و درک عمق اتفاقات و مبادلات جهانی است که شرط رسیدن به آن نیز داشتن نگاهی مؤمنانه و انقلابی است.

وی گفت: ازجمله مهم‌ترین مباحث و مسائلی که رهبری انقلاب از دو دهه پیش روی آن تأکید و اصرار فراوان دارد مسئله اقتصاد است چراکه نظامی که درصدد از هم پاشیدن استکبار جهانی است باید دارای قدرتی همه‌جانبه شود که اقتصاد، فرهنگ، سیاست، بعد نظامی و غیره ازجمله شروط مهم این قدرت همه‌جانبه است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار