در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم مطرح شد:
عرضه شیر خام به صورت فله‌ای ممنوع است، اما متاسفانه عرضه چنین شیرهایی در استان قم در حال گسترش است و بیماری‌هایی از جمله تب مالت را در پی دارد. این که می‌گویند مواد افزودنی به شیرهای پاستوریزه و استریزه اضافه می‌شوند حرف نادرستی است.
کد خبر: ۵۳۳۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰ 03 December 2017
به گزارش تابناک قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: اگر واحدی در مسائل سلامتی مردم بدون مجوز فعالیت کرد به قانون و سلامت مردم اهمیت نداد باید با آن برخورد شود.

ابوالفضل ایرانی خواه بیان داشت: واحدهای تولید خوراک دام که بدون پروانه بهداشتی فعالیت می‌کنند واقعاً خطر جدی برای سلامت مردم هستند.

وی ادامه داد: چنین واحدهایی واقعاً بیوتروریسم هستند و رفته به رفته می‌توانند خطرات بزرگ به بار آورند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به طرح تشکیل اندیشگاه سلامت در استان قم افزود: این طرح کاری اندیشه محور و پژوهش محور است و بایستی بر این اساس وارد عرصه شوند.

وی در این باره ادامه داد: دستگاه‌هایی که در جلسه سلامت حضور دارند باید به اهمیت این طرح توجه و دقت نظر داشته باشند.

عرضه شیر خام ممنوع است

ایرانی خواه افزود: عرضه شیر خام که در استان قم با وسعت بیشتری نسبت به برخی استان‌های دیگر صورت می‌گیرد ممنوع است و این را بارها عنوان کرده‌ایم.

وی با بیان این که شیر پاستوریزه و استریزه ایمن‌تر است، ادامه داد: این که می‌گویند مواد افزودنی به شیرهای پاستوریزه و استریزه اضافه می‌شوند حرف نادرستی است. این گونه شیرها بسیاری از میکروب‌های آنان کشته شده و فقط تعدادی میکروب‌های مفیدشان باقی مانده و طی سه روز می‌توان آن را مصرف کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: اصلاً نمی‌شود ماده‌ای به شیرها افزود و در این صورت نمی‌توان آن را مصرف کرد.

وی تصریح کرد: واکسن تب مالت در کشور به خوبی انجام می‌شود و حتی به کشورهای دیگر صادر می‌شود.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار