ورود زنان به ورزشگاه دیگر نباید مطرح شود
آیا مشکل مردم عدم حضور بانوان در مجالس ورزشی است یا مشکل نان است که زمزمه گرانی آن بلند شده است؟ مشکل مردم مشکل بانک‌ها است که مردم را بیچاره کردند؛ مشکل بناهای فرسوده‌ای است که در سراسر مملکت با یک زلزله ویران می شوند، مردم مشکل بیکاری جوانان و تعطیل شدن کارخانه‌ها را دارند.
کد خبر: ۵۳۱۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷ 29 November 2017
به گزارش تابناک قم، يكي از مراجع تقليد گفت: مسئله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها تصويب شده و در حال نوشتن آيين‌نامه هستند اين مسئله در دولت قبلي مطرح شد و مورد مخالفت مراجع واقع شد و رهبر انقلاب نيز مخالفت كردند و مسكوت ماند ولي دوباره با آنكه اين سابقه را مي‌دانند تصويب مي‌كنند و مي‌دانند حواشي و مفاسد در پي دارد.

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: سه گروه در این حدیث معرفی می‌شوند که هر یک نسبت به دیگری در جایگاه بدتری قرار دارند کسی که تنها می‌خورد و از رسیدن عطایا به دیگری مانع می‌شود و به زیردست خود اذیت می‌رساند و تنها خودش در جامعه استفاده می‌کند در حالی که باید ایجاد کار کند و به این وسیله مشکلات دیگران نیز برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: از این گروه بدتر کسی است که مردم از شرش درامان نیستند و امیدی به خیر او ندارند در حالی که انسان باید در خدمت دیگران باشد زمانی که مشکلی دارند به او مراجعه کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه کسانی که برای تحصیل دنیا دین را از دست می‌دهند از این دو گروه بدتر هستند گفت: این افراد برای تأمین زندگی خود و فرزندان خود دینشان را از دست می‌دهند.

وی ضمن تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) گفت: در شرایط کنونی به وحدت مسلمان نیاز است فتنه‌ای در سوریه برپا کردند و خاموش شد ولی ویرانی‌ها ادامه دارد و فتنه‌ای در عراق را خاموش کردند ولی ویرانی‌ها ادامه دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اخیرا به فکر فتنه در لبنان افتادند یک نفر را در پشت پرده تحریک کردند که اختلاف ایجاد کند بنابراین در  شرایط کنونی وحدت مسلمین لازم است یکی از حلقه‌های اتصال اعتقاد به وجود حضرت مهدی(ع) است که همه مسلمانان معتقد هستند قرآن، پیامبر اکرم(ص) و حج از دیگر موارد وحدت‌بخش است.

وی با بیان اینکه این اعتقاد وجود دارد که حضرت مهدی(عج) باید ظهور و عالم را پر از عدل و داد کنند و بعد از ظلم و جور حکومت تشکیل دهند گفت: حلقه اتصال مسلمانان به هم احترام به حضرت مهدی(ع) است اربعین حسینی نیز حلقه اتصال است. باید به دنبال این باشیم که عوامل جدایی را رها کنیم و بدانید دشمن خاموش نیست.

وی با بیان اینکه مسئله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها تصویب شده و در حال نوشتن آیین‌نامه هستند گفت: این مسئله در دولت قبلی مطرح و مورد مخالفت مراجع واقع شد و رهبر انقلاب نیز مخالفت کردند و مسکوت ماند ولی دوباره با آنکه این سابقه را می‌دانند تصویب می‌کنند و می‌دانند حواشی و مفاسد در پی دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: آیا مشکل مردم این مملکت عدم حضور بانوان در مجالس ورزشی است یا مشکل مردم مشکل نان است که زمزمه گرانی آن بلند شده است؟

وی عنوان کرد: مشکل مردم مشکل بانک‌ها است که مردم را بیچاره کردند؛ مشکل مردم بناهای فرسوده‌ای است که در سراسر مملکت است یک زلزله خسارت و تلفات به همراه دارد مردم مشکل بیکاری جوانان و تعطیل شدن کارخانه‌ها را دارند.

این مرجع تقلید یادآور شد: آیین‌نامه برای نان، بیکاری، بناهای فرسوده و بانک‌ها بنویسید با آنکه می‌دانند سابقه و آینده این مسئله چیست نمی‌دانم چرا بیراهه می‌روند.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA


منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار