معاون امور زیربنایی شهردار قم:
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم با اشاره به آخرین وضعیت بلوار شهید آوینی گفت: مذاکره میان شهرداری، سازمان راه و شهرسازی با حوزه و شهرک مهدیه برای احداث این بلوار از چند سال پیش آغاز شده و با قوت هنوز ادامه دارد و تحت هیچ شرایطی احداث این بلوار منتفی نشده است.
کد خبر: ۵۳۰۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷ 26 November 2017
به گزارش تابناک قم، علیرضا قاری قرآن خاطرنشان کرد: دیدگاه آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه های علمیه کشور برای احداث این بلوار مثبت است به همین دلیل به مذاکرات خوشبین و برای احداث این بلوار که شهرک قدس را از طریق شهرک مهدیه به پردیسان متصل می کند، امیدوار هستیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین معارضات بلوار شهید آوینی، شهرک مهدیه است، در این زمینه هم شهرداری و هم مسکن و شهرسازی تا حدودی درگیر هستند، از آن جهت که هنوز زمینی به شهرداری واگذار نشده، مسئولیت با راه و شهرسازی است، از سوی دیگر به دلیل اینکه در محدوده شهری قرار دارد، شهرداری نیز مسئولیت دارد.

قاری قرآن خاطرنشان کرد: تلاش ها برای توافق با شهرک مهدیه و تکمیل این پروژه ادامه دارد، ولی به دلیل اینکه تا پایان امسال، بلوار آیت الله بروجردی افتتاح خواهد شد و از بار ترافیکی بلوار غدیر کاسته می شود و بلوار آوینی می تواند در فرصت مناسب تکمیل شود.

وی گفت: بلوار شهید آوینی علاوه بر خدمت رسانی به مردم پردیسان قم، پوشش خوبی برای شهرک مهدیه می باشد و آخرین وضعیت این طرح به این صورت است که مذاکرات بین طرفین( حوزه، شهرداری و سازمان راه وشهرسازی) ادامه دارد و این پروژه منتفی نیست بلکه با نظر مساعد مدیریت محترم حوزه های علمیه و شهرک مهدیه، اجرایی خواهد شد.

قاری قرآن اظهار داشت: بلوار شهید آوینی درطرح تفصیلی شهرداری نیز وجود دارد و امکان منتفی شدن آن وجود ندارد.

رایزنی در مورد طرح شهید آوینی از زمان شهردار سابق قم و مدیریت سابق حوزه های علمیه آغاز شده و اکنون وارد فاز جدی تری شده است. این بلوار شهرک های قدس، مهدیه، پردیسان را به هم متصل خواهد کرد. 

طرحی برای احداث باغ وحش درقم نداریم 

قاری قرآن با اشاره به آخرین وضعیت احداث پروژه باغ وحش در استان قم گفت: درحال حاضر طرحی برای احداث باغ وحش در دستور کار نداریم ولی باغ پرندگان درحال احداث است.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم خاطرنشان کرد: باغ پرندگان در منطقه چهارم شهرداری واقع در پشت میدان مفید و در مجاروت تپه های شهرک قدس به مساحت 50 هکتار در حال احداث می باشد، عملیات اجرایی سخت افزاری آن تا پایان سال انجام و خود پروژه نیز تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

گفتنی است: پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قم پیش از این اعلام کرد: حدود 310 گونه پرنده همچون پرندگان گرمسیری، حاره ای، سردسیری، انواع و اقسام پرندگان شکاری و کلکسیونی از پرندگان کمیاب و نادر وارد باغ پرندگان قم خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تکمیل این باغ حدود 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار