فرمانده ناجا در قم مطرح کرد:
در حوزه پلیس جاده‌ای و راهور با توجه به اینکه افزایش موتورسواران و وسایل نقلیه را داشته‌ایم اما نسبت به سال گذشته تعداد جان‌باختگان در حوادث جاده‌ای ۵۷۷ نفر کاهش‌ یافته است. جرائم در فضای مجازی ۴۲ درصد افزایش یافته و البته این میزان جرایم هم مربوط به شکایات و همچنین کشفیات پلیس است.
کد خبر: ۵۰۵۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۱ 09 October 2017
به گزارش تابناک قم، سردار حسین اشتری در دیدار با مراجع تقلید، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در زمینه برقراری نظم و امنیت گام‌های خوبی برداشته است، گفت: ناجا در برقراری امنیت در شهرها و روستا و همچنین برخورد با قاچاق و مواد مخدر و مبارز ه با باندهای قاچاق عملکردی خوبی داشته و حتی میزان کشفیات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی در ادامه در رابطه با مبارزه با ورود کالاهای قاچاق به کشور اظهار داشت: امسال ۳۱ درصد کشفیات ریالی کالای قاچاق نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و در این زمینه همکاری سایر نهادها نقش بسیار مهمی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور به تلفات در تصادفات جاده‌ای هم اشاره و بیان کرد: در این زمینه هم اقدامات خوبی انجام شده است و گزارش یکساله حاکی از این است که ۵۷۷ نفر نسبت به سال گذشته کمتر در جاده‌ها کشته شده‌اند.

صدور یک میلیون گواهینامه

وی ادامه داد: کاهش تلفات جاده‌ای در حالی است که طی یکسال گذشته یک و نیم میلیون خودرو اضافه شده و بیش از یک میلیون گواهینامه هم صادر شده است و تلاش داریم که میزان تلفات جاده‌ای را به حداقل برسانیم.

سردار اشتری به فعالیت‌های پلیس سایبری در فضای مجازی هم اشاره کرد و گفت: جرائم در فضای مجازی ۴۲ درصد افزایش یافته و البته این میزان جرایم هم مربوط به شکایات و همچنین کشفیات پلیس است.

وی همچنین به مراسم عزاداری‌ها در ماه محرم اشاره و بیان کرد: در سراسر کشور نیروی انتظامی کارهای خوبی را برای برقراری امنیت انجام داد و خوشبختانه مشکل امنیتی به وجود نیامد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور بیان داشت: نیروی انتظامی در جذب نیرو به تدین و اعتقادات دینی افراد توجه زیادی دارد و سعی هم دارد در زمینه ارتقاء دینی و عقدیتی نیروهای خود هم تلاش خوبی را داشته باشد.

وی با بیان اینکه ناجا جلسات حفظ و قرائت قرآن کریم را برای نیروهای خود برگزار می‌کند، گفت: در حال حاضر بیش از ۴۲ هزار نفر از نیروهای ناجا حافظ یک الی ۳۰ جزء قرآن کریم هستند.

تعامل پلیس با مراکز تحقیقاتی حوزوی افزایش یابد

اشتری با بیان سخنی از مقام معظم رهبری معظم گفت: پلیس باید در شأن و هم‌تراز با انقلاب اسلامی کار کند که این امر نیازمند بر داشتن گام‌های بزرگی است و امروز نیز کارهای بسیار خوبی انجام‌گرفته است.

وی افزود: فضای دینی، اسلامی و انقلابی در نیروی انتظامی رو به رشد است و با تأکید مقام معظم رهبری این جهت‌گیری‌ها با سرعت بیشتر در حال اجرا است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور بیان کرد: اقدامات تحقیقاتی و پژوهشی خوبی در نهاد نیروی انتظامی شکل‌گرفته که باید در این زمینه تعامل پلیس با مراکز تحقیقاتی حوزوی بیشتر شود.

وی خاطر نشان کرد: مسئولیت مهم و بزرگ نیروی انتظامی امنیت است که مسئولیت سنگینی است اما تمام عوامل این نهاد درصدد تحقق مناسب این مسئولیت است.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار