در 6 ماهه نخست امسال صورت گرفت
مديركل پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري قم گفت: در زمينه ساخت‌و ساز غيرمجاز هزار و 346 مورد توقف عمليات در 6 ماهه نخست امسال وجود داشته كه 60 مورد با حكم دادستاني بوده است.
کد خبر: ۵۰۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۸ 09 October 2017
به گزارش تابناک قم، احمدرضا شفیعی با اشاره به هماهنگی‌ها و اقدامات انجام شده در زمینه پیشگیری و برطرف کردن تخلفات شهری اظهار کرد: شاخص اول سد معبر وانت بارها و صنوف و دستفروشان بوده است که اکنون وضعیت خوبی در این زمینه در هسته مرکزی شهر وجود دارد و هیچ گونه وانت باری ایجاد مزاحمت و گره ترافیکی در ساعات خاص عبور و مرور مردم ندارد.

وی خاطر نشان کرد: دستفروشان اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و هسته مرکزی شهر ساماندهی شدند و اکنون وضعیت متکدیان در سطح شهر مطلوب است و وضعیت پیشین در زمینه متکدیان وجود ندارد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با اشاره به آخرین مصوبه شورای عالی اداری کشور در زمینه جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در سطح شهر گفت: این مصوبه بخشنامه شده بود و دو وظیفه اصلی را به شهرداری داده و 12 ارگان،مسؤول ساماندهی متکدیان مشخص شده بودند.

شفیعی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ساخت‌وساز خلاف و حاشیه‌نشینی گفت: اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شده اکنون ساخت و سازی در حاشیه شهر وجود ندارد و در کنترل قرار دارد.

وی افزود:مشارکت و همکاری نزدیک مراجع قضایی، دادستان قم و نیروی انتظامی که در تمام مأموریت‌ها همکاری لازم را داشتند قابل تقدیر و ستایش می باشد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با اشاره به آمار 6 ماهه نخست امسال در حوزه واحد آسیب‌های اجتماعی گفت: هزار و 572 نفر در مجموع ساماندهی شدند که هزار و 235 نفر مرد، 290 نفر زن و 47 نفر کودک کار بودند. مردان این بخش 591 نفر بلامکان، 454 نفر متکدی و 190 نفر معتاد و در بین زنان 145 نفر بلامکان، 140 نفر متکدی و پنج نفر معتاد بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هزار و 840 نفر دستفروش جمع‌آوری شده‌اند که حدود 300 نفر به سازمان میادین برای ساماندهی معرفی شدند و 411 دستگاه وانت سد معبرکننده اعمال قانون و توقیف شد.

شفیعی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ساخت‌وساز غیر مجاز در 6 ماهه نخست امسال گفت: در زمینه ساخت‌وساز غیرمجاز هزار و 346 مورد توقف عملیات صورت گرفته که 60 مورد با حکم دادستانی بوده است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار