مدیرکل دامپزشکی استان قم:
محمدمهدی رفیعی مدیرکل دامپزشکی استان قم گفت: با توجه به آغاز واکسناسیون و مجموعه اقداماتی که دامپزشکی انجام داده از هفتم شهریورماه این بیماری در استان فروکش کرده است.
کد خبر: ۴۹۳۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳ 13 September 2017
به گزارش تابناک قم، محمدمهدی رفیعی با اشاره به بیماری تب برفکی اظهار داشت: بیش از هزار و 100 مورد مراقبت‌های فعال و غیرفعال در زمینه این بیماری انجام‌شده است.

وی به اقدامات اداره دامپزشکی در زمینه تب برفکی اشاره کرد و افزود: حدود 400 هزار مترمربع واحد دامداری را در قم، ضدعفونی کرده‌ایم که هزار و 100 لیتر ماده ضدعفونی در بخش دامداری مصرف شد.

مدیرکل دامپزشکی استان قم عنوان کرد: حدود 40 هزار گاو و گوسفند به دلیل بیماری تب برفکی واکسیناسیون شده‌اند که به 80 هزار رأس از این تعداد واکسن‌های جدیدی تزریق شد که به‌تازگی به دست ما رسیده بود.

وی با بیان اینکه بیماری تب برفکی در قم فروکش کرده است، خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز واکسیناسیون و مجموعه اقداماتی که دامپزشکی انجام داده است از هفتم شهریورماه این بیماری در استان فروکش کرده است.

رفیعی ابراز کرد: درخواستی که از خریداران دام داریم این است که هر نوع خریدوفروش دام به استان‌های دیگر را گزارش کنند که هرگونه انتقال ممکن است ورود بیماری را در پی داشته باشد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار