به همت کانون خورشید و با مشارکت دفتر خبرگزاری فارس در استان قم سه کتاب ترویج شعائر و معارف غدیر رونمایی شد.
کد خبر: ۴۸۹۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷ 05 September 2017
به گزارش تابناک قم، نشست خبری پنجمن سال فعالیت کانون خورشید با مشارکت خبرگزاری فارس در دفتر این خبرگزاری در استان قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدحسین مشکوری مدیر کانون خورشید در این نشست گزارشی از فعالیت‌های رسانه‌ای صورت گرفته طی پنج سال اخیر در راستای ترویج شعائر و معارف غدیر ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه کانون خورشید در پنج سال فعالیت خود رویکرد رسانه‌ای را در حد توان و بضاعت حفظ کرده و به دنبال ترویج و احیای پنج فرهنگ غدیری در کشور بوده است گفت: ما مجموعه‌ای خیر‌محور بودیم و به هیچ نهاد و ارگانی وابسته نبودیم و توانستیم آنچه که می‌خواستیم در همین راستا محقق کنیم.

مشکوری اذعان کرد: در پنج سال دوم رویکرد ما رسانه‌ای نبوده و به دنبال اقدامات آموزشی هستیم که در کشور شاهد گسترش فرهنگ غدیر باشیم؛ اگر غدیر این رکن رکین شیعه که بالی برای بالندگی است مثل عاشورا احیا شود سیر صعودی بیشتری خواهیم داشت.

در ادامه این نشست با حضور مدیر کانون خورشید، مدیر دفتر خبرگزاری فارس در استان قم و اهالی رسانه از سه کتاب که در راستای ترویج و احیای معارف و شعائر غدیر برگرفته از کتاب الغدیر علامه امینی چاپ شده است رونمایی شد.

کتاب «دویدن تا مردی که جلوتر است»، رمانی نوشته سیدمحمد سادات اخوی بوده که همزمان با عید غدیر در کشور به شمارگان هزار نسخه توزیع خواهد شد.

در این رمان در 20 بخش و 167 صفحه مجموعه‌ای از معارف غدیر به نمایش گذاشته شده است. این کتاب به زودی با قیمت 12 هزار تومان در بازار نشر کشور عرضه خواهد شد.

کتاب «لحظه‌های دلپذیر، قصه‌هایی از غدیر» نیز نوشته مرتضی دانشمند است که در 2 هزار و 500 نسخه به همت کانون خورشید به زودی در بازار عرضه خواهد شد.

در این کتاب نیز در هشت بخش و 110 صفحه مجموعه‌ای از معارف غدیر برگرفته از کتاب الغدیر علامه امینی در قالب قصه‌هایی جذاب برای کودکان و نوجوانان گردآوری شده است.

همچنین کتاب «ایده‌هایی با شال سبز» با قریب به 300 ایده برای تکریم و تعظیم عید غدیر در 12 بخش آماده شده که منتج از محتوای منبعث از روایات است.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار