در دهه کرامت صورت می گیرد؛
معاون اجرایی آستانه مقدس حضرت معصومه(س) عنوان کرد: در دهه کرامت پرچم آستانه مقدس در قالب طرح سفیران کریمه به کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، هند، پاکستان، استرالیا و ... با هدف ایجاد اتحاد و همبستگی در میان مسلمانان سراسر دنیا زیر پرچم اهل بیت(ع)، ارسال می شود.
کد خبر: ۴۶۱۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰ 17 July 2017
به گزارش تابناک قم، محمدجواد جهانگیرزاده در جلسه ستاد برگزاري جشن هاي دهه كرامت، عنوان کرد: بیش از 800 فعالیت در قالب 80 برنامه برای دهه کرامت در نظر گرفته شده است.

معاون اجرایی آستانه مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به برگزاری جلساتی با اعتاب مقدس آستان رضوی و احمدی، ادامه داد: مقرر شده است جشن ها از روز میلاد حضرت معصومه(س) مصادف با اول ذی القعده برابر با سوم مردادماه به صورت رسمی آغاز می‌شود، مراسم آغاز جشن های دهه کرامت ساعت 7:30 سوم مرداد در شبستان امام خمینی(ره) با حضور تولیت اعتاب مقدسه، مسئولین و خادمین و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این دهه اعزام سفیران کریمه را در سه بخش ملی، استانی و بین الملل خواهیم داشت؛ بر این اساس در بخش ملی اعزام به استان های گیلان، گلستان، سمنان، چهارمحال بختیاری، البرز، اصفهان، یزد، تهران، همدان، فارس و مشهد مقدس صورت می‌گیرد و در بخش استانی سفیران کریمه در امامزادگان، بیمارستان ها، ندامتگاه ها و ... حضور پیدا خواهند کرد و با معلولین و سالمندان، خانواده خدام درگذشته، خانواده شهدا و جانبازان و ... دیدار می کنند.

جهانگیرزاده افزود: طرح سفیران کریمه و ارسال پرچم به کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، هند، پاکستان، استرالیا و ... با هدف ایجاد اتحاد و همبستگی در میان مسلمانان سراسر دنیا زیر پرچم اهل بیت(ع) و معرفی حضرت فاطمه معصومه(س) به عنوان الگویی از زنان و دختران جامعه اسلامی صورت خواهد گرفت.

معاون اجرایی آستانه مقدس حضرت معصومه(س) با تصریح بر اینکه سعی شده است جشن های دهه کرامت به صورت مردمی و با مشارکت مردمی برگزار شود، افزود: فعالیت های مردمی برای افرادی که می خواهند از طریق فعالیت های فرهنگی و به صورت عملیاتی اقداماتی انجام دهند در سه بخش؛ ایستگاه صلواتی فرهنگی ، گروه سرود و تئاتر در نظر گرفته شده است که فایل های صوتی و تصویری، اشعار و موسیقی آماده و نمایش نامه های پیشنهادی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

وی در ادامه به ویژه برنامه های مراسمی دهه کرامت اشاره داشت و عنوان کرد: جشن بزرگ مردمی کرامت در شب میلاد حضرت، استقبال از کاروان زیر سایه خورشید(امام رضا ع) و کاروان شاه چراغ، دوم خردادماه در صحن امام رضا(ع)، مراسم نقاره زنی در روزهای 2،3 و 13 مردا و مراسم شب میلاد حضرت معصومه(س) از جمله 20 برنامه ای است که  در قالب برنامه های مراسمی دهه کرامت انجام خواهد گرفت.

جهاگیر زاده در پایان گفت: با توجه بر شعار دهه کرامت امسال "در شادی اهل بیت(ع)، شاد باشیم"، کارگروه فرهنگی جشن های دهه کرامت، نامگذاری این ایام را از سوم تا 13 مرداد ماه انجام داده است؛ "حضرت فاطمه معصومه(س)، الگوی شایسته دختران"، "قم حرم اهل بیت(ع)، سرچشمه معارف الهی"، "مدافعان حرم، مظهر نشاط معنوی و روحیه انقلابی"، "خانواده مهدوی، کانون عطوفت و صداقت"، امامزادگان، هدیه الهی، ذخایر معنوی"، حضرت احمدبن موسی(ع)، امین ولایت، چراغ هدایت"، "مسجد، خانه بندگی، طراوت زندگی"، زیارت با معرفت، کمال آرامش وسعادت"، مشهد مقدس، پایتخت فرهنگی جهان اسلام"، خردورزی سیره امام رضا(ع) در تعلیم و تربیت"، امام رضا علیه سلام، محور وحدت و مهربانی".
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار