حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی:
فلسطین مساله‌ای گروهی و حزبی نیست که برخی می‌خواهند مساله آن را تا این حد تقلیل دهند، مساله فلسطین مساله قطعه‌ای از خاک و حمایت از جمعیتی خاص نیست بلکه آزمایشگاه تعهد بشریت و آرمان‌های اخلاقی، انسانی و الهی است.
کد خبر: ۴۴۶۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۸ 24 June 2017
به گزارش تابناک قم، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس اظهار داشت: ظلمی که به مردم فلسطین رفته بی‌نظیر است و استکبار جهانی از آن‌ها حمایت کردند تا این رژیم جعلی و این جریان فاسد و باطل تمام منطقه را تحت تأثیر قرار بدهد.

وی افزود: در حال حاضر نفوذ استکبار و اسراییل توسط سعودی‌ها در حال اجرا است مسئله فلسطین یک مسئله سیاسی کوچک نیست بلکه امتحان الهی در آزمایشگاه الهی است.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مسئله فلسطین مسئله جناح‌های سیاسی نیست که بتوان روی آن سازش کرد مسئله فلسطین مسئله نسل‌کشی است که می‌خواهند ملت اصلی آن را بکشند و یک ملت جعلی به‌جای آن بنشانند، همچنین هدف استکبار دنبال کردن نفوذ در مناطق مختلف کشورهای اسلامی است و اسراییل حقیقتاً یک غده جهانی است.

رئیسی با اشاره به عقد قراردادهای مختلف با کشورهای مختلف گفت: این‌ها به هیچ راه و صراطی پایبند نیستند و خود آن‌ها اولین ناقصان آن هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قرارداد اسلو و منع گسترش شهرک‌سازی بود که آن را نقض کرد.

وی افزود: امام راحل با یک‌وقت شناسی لازم مسئله فلسطین را مسئله اول اسلام نامیدند تا با یک عقل‌گرایی و آرمان‌گرایی جلوی نفوذ استکبار بایستند و امام(ره) با فرصت‌شناسی تاریخی فلسطین را خط تقسیم بین شرق و غرب و نقطه جدایی اسلام و غرب را ایجاد کردند. امام(ره) با نامیدن روز قدس سبب شدند تا مسئله فلسطین مسئله اول مسلمانان شود و مردم به همین عقلانیت و آرمانی‌گرایی مسلمانان در مقابل خباثت‌های غرب آگاه شوند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ویژگی‌های منطق انقلابی خاطرنشان کرد: انقلابی‌گری و انقلابی عمل‌کردن سبب می‌شود تا فرد فقط امروز خود را نبیند بلکه به آینده نیز نظر داشته باشد.

وی با اشاره به تأثیر پیروزی‌های حزب‌الله بر جریان‌های فلسطینی گفت: پیروزهای حزب‌الله به جریان‌های فلسطین درس رشادت داد و در نتیجه مقاومت به دل مردم و خیابان‌ها برگشت. میزهای مذاکره در تعیین سرنوشت فلسطین بی‌تأثیر هستند بلکه این مجاهدان فلسطینی هستند که آینده فلسطین را مشخص خواهد کرد.

وی بابیان اینکه امروز مسئله مهاجرت به اسرائیل معکوس شده است، ادامه داد: امروز بسیاری از کشورهایی اروپایی نیز با اسراییل همراهی نمی‌کنند که نتیجه همین مقاومت است.

رئیسی با اشاره به اینکه اسلام ناب مهم‌ترین مانع برای نفوذ مستکبرین است، تأکید کرد: در این زمینه اقدامات بسیاری کردند که ایجاد اختلاف و تشتت و ایجاد گروهای تکفیری ازجمله این کارها بود تا ارتش‌های کشورهای اسلامی را تضعیف‌کنند. مکر و فتنه بزرگ این‌ها این بود که با ایجاد جنگ‌های داخلی در درون کشورهای اسلامی آن‌ها را از آرمان‌های فلسطین غافل کنند.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنانش با بیان اینکه امروز عربستان امتداد راهبردی دشمن در منطقه استف گفت: در برابر این امتداد راهبردی ایران است که هم‌زمان با داعش و تکفیری‌ها مبارزه می‌کند.

وی با اشاره به اتفاقات دهه 60 گفت: در دهه 60 نیز داعشی‌های ایرانی 17 هزار ایرانی بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند و امام راحل ما سردمدار مبارزه با تروریست‌ها بودند و این سیاست ظلم‌ستیزی و اسلام‌خواهی دو ویژگی اصلی این سیاست خارجی بود که امروز ما را در سطح منطقه مقتدر کرده است.

رئیسی با اشاره به هزینه‌های بیشتر سازش نسبت به چالش گفت: هزینه سازش بسیار بیشتر از سازش است و نمونه‌های عینی آن‌ها امروز وجود دارند که مصر نمونه واضح آن است، آیا امروز کدام کشور عزت بیشتری دارد و حرفش بیشتر در سطح جهانی تأثیر دارد؟

وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای خاموشی بیداری اسلامی گفت: بیداری اسلامی قابل خاموشی نیست و امروز امتداد راهبردی ایران بر آن‌ها غلبه کرد و آن‌ها که نگران حزب‌الله لبنان بودند امروز در تمامی کشورهای مقاومت در عراق، یمن، سوریه و آفریقا، نیروهای حزب‌الله تشکیل‌شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به برخی از فشارها برای به فراموشی‌سپردن مسئله فلسطین تأکید کرد: افرادی هستند که می‌گویند مسئله فلسطین را رها کنید تا مشکلات همگی حل بشود اما باید همه بدانند هزینه سازش بیشتر از چالش و مبارزه است و اگر نبود این مبارزه‌ها، امروز در استان‌های خودمان با داعش باید می‌جنگیدیم اما امروز شاهد آخرین نفس‌های داعش در منطقه هستیم و راهکار ایستادگی و مقاومت است.

وی با انتقاد از کسانی که بنیه دفاعی کشور را تضعیف می‌کنند، اظهار داشت: بنیه دفاعی کشور برای دفاع مشروع است و تأثیر بازدارندگی دارد؛ همه باید از این حرکت سپاه تقدیر و تشکر کنند نه اینکه آن را تضعیف کنند.

رئیسی با اشاره به حمله موشکی سپاه گفت: ما در مقابل گستاخی‌ها و تحرکات دشمنان ساکت نخواهیم نشست و دشمن بداند که ایران عرصه جولان امثال شما نیست.

وی با اشاره به هدف دشمن برای نفوذ در عرصه‌های فرهنگی اقتصادی و غیره گفت: دشمن به دنبال نفوذ در این نظام پاک است و  درصدد کاهش کارآمدی نظام بوده که چاره‌اندیشی نیروهای ارزشی را می‌طلبد. سند 2030 تنها یکی از 10 سندی است که به‌دنبال آن هستند تا خیلی نرم آن را در کشور اجرا کنند و حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی وغیره را در برمی‌گیرد؛ وظیفه افراد مطلع و آگاه است که این امور را آشکار و با آن مبارزه کنند. دشمنان می‌خواهند که ظرفیت‌ها و کارآمدی‌های کشور را نابود یا کاهش دهند که اقتصاد، عزت و استقلال ازجمله این موارد است.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار