رئیس اداره پیش‌ بینی و تحقیقات هواشناسی قم خبر داد
رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم گفت: امروز بروز پدیده گرد و خاک در استان محتمل است.
کد خبر: ۴۲۳۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۳ 14 May 2017
به گزارش تابناک قم، محمدرضا قاضی با اشاره به وضعیت آب و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد:  امروز آب و هوای استان در بعد از ظهر با افزایش ابر و در برخی از نقاط با رگبار و رعد و برق پراکنده، وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک است.

وی ادامه داد: فردا آب و هوای استان قم کمی ابری در بعد از ظهر با افزایش موقت ابر است. روز دوشنبه هم آب و هوای استان صاف تا قسمتی ابری از اواخر وقت با وزش باد نسبتا شدید است.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: امروز کمترین دمای قم 16 درجه و بیشترین دمای قم 35 درجه است، فردا حداقل و حداکثر دمای استان به 17 درجه و 37 درجه می‌رسد، کمترین و بیشترین دمای قم در روز دوشنبه هم 18 درجه و 38 درجه پیش بینی می‌شود.

قاضی با اشاره به وضعیت وزش باد در استان قم طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز جهت وزش باد در استان غربی و با حداکثری سرعتی بین 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت است. فردا هم جهت وزش باد در قم غربی است و حداکثر سرعت وزش باد در آن روز به 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه جهت وزش باد در استان قم غربی و با حداکثر سرعتی بین 40 تا 55 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: در 24 ساعت گذشته سردترین نقطه استان منطقه دستجرد با 14 درجه و گرم ترین نقطه استان قم منطقه جمکران با 38 درجه است، در این مدت هم کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم 16 درجه و 35 درجه بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دمای استان قم طی روزهای آتی روند افزایشی دارد، همچنین بروز پدیده گرد و خاک امروز در استان محتمل است.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار