دبیر اتاق تعاون استان قم گفت: در حال حاضر تعاونی‌های روستایی، عشایری، کشاورزی، صیادان، کارگری، کارمندی، دانشجویی و دانش آموزی از مالیات معاف اعلام شده‌اند.
کد خبر: ۳۷۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۶ 14 February 2017
به گزارش تابناک قم، محمدتقی حاج ابراهیمی با ابراز خرسندی از اجرای ماده 133 قانون مالیات‌های مستقیم گفت: اگر شرکت‌های تعاونی تا پایان امسال مالیات خود را پرداخت کنند صد درصد جرائم آن‌ها بخشیده می‌شود.

وی خواستار اجرای اصل 44 در مورد شرکت‌های تعاونی شد و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای فرامین رهبری در گرو توجه و اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و تقویت بخش تعاون است.

بی‌توجهی بانک‌ها به تعاونی‌ها

دبیر اتاق تعاون استان با اشاره به لزوم یکپارچه‌سازی قوانین مالیاتی کشور برای شفافیت و تسهیل در جذب سرمایه‌گذاری فعالیت‌های اقتصادی گفت: این موضوع طوری پیگیری شود که در قالب سیستم یکپارچه‌سازی الکترونیکی باشد تا از هرگونه برداشت سوء یا اعمال سلیقه و ایجاد مفسده جلوگیری به عمل آید.

حاج ابراهیمی با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در حوزه اقتصادی استان افزود: اقتصاد بانک محور کشور اجازه خودنمایی و رشد و توسعه تعاونی‌ها را نمی‌دهد.

وی با تأکید براینکه باید به سمت اقتصاد تولید محور رفت، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی زمانی جان می‌گیرد که بخش تولید و صنعت کشور فعال شود.

حاج ابراهیمی با اشاره به این‌که باید شهر علم و فقاهت قم منبع تولید علم و اندیشه باشد، اظهار کرد: وجود طلاب و دانش پذیران از 100 کشور جهان بستر رشد و توسعه علمی را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: تولید علم باید یکی از بسترهای رشد اقتصاد غیر نفتی استان باشد.

دبیر اتاق تعاون استان قم با اشاره به تنوع اقتصادی استان گفت: این‌که شهر قم تولید کننده باکیفیت‌ترین خاویار کشور و مرجع تنظیم بازار دام سنگین کشور شده، نشانگر استعدادهای بی‌نظیر استان است.

منبع: همشهری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار