لاریجانی عنوان کرد:
خوشحالیم که مشکلات شهر کهک که دارای اهمیت بسیاری بود برطرف شده است. در رابطه با موضوع زمین‌های زینبیه نیز تاکنون مسئله صد خانوار از 150 خانوار حل شده و تنها 20 درصد از آن باقی مانده است که قطعاً این مسئله را نیز پیگیری می‌کنیم.
کد خبر: ۳۷۷۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۳ 14 February 2017
به گزارش تابناک قم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر کهک با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای حل مشکل آب و جاده این منطقه و موضوع زمین‌های زینبیه گفت: خوشحالیم که مشکلات شهر کهک که دارای اهمیت بسیاری بود برطرف شده است. در رابطه با موضوع زمین‌های زینبیه نیز تاکنون مسئله صد خانوار از 150 خانوار حل شده و تنها 20 درصد از آن باقی مانده است که قطعاً این مسئله را نیز پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت عملیاتی شدن پروژه دوبانده کردن جاده پردیسان گفت: این جاده دارای ترافیک و رفت و آمد بالایی است که دو بانده کردن آن اهمیت بسیاری دارد که این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: یکی دیگر از مسائل موجود شهر کهک ارتقاء مرکز درمانی به درمانگاه و تکمیل کادر پزشکی آن است که این موضوع نیز مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در شهر کهک گفت: قطعاً حل مشکلات آب، جاده و توسعه برخی زیرساخت‌ها زمینه را برای حضور سرمایه‌گذاران در این بخش فراهم کرده که این مسئله بسیار خوشحال‌کننده است و قطعاً این موضوع در کاهش مهاجرت تأثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای در رابطه با موضوع نظام هماهنگ برای معلمان و فرهنگیان گفت: امسال در بودجه 96 برای بازنشستگان اقدامات خوبی صورت گرفته، در حوزه مالیات بر حقوق نیز تأکید شده که تا دو میلیون تومان مالیات دریافت نشود و قطعاً تلاش می‌کنیم که این قشر نیز مورد توجه قرار گیرند.

در ابتدای این دیدار حاجی اسماعیلی، رئیس شورای اسلامی شهر کهک با تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و پیگیری‌های دکتر لاریجانی، نماینده مردم قم برای حل مشکلات این منطقه گفت: من به نمایندگی از مردم کهک از لطف و زحمات شما تشکر می‌کنم و خوشبختانه با دستورات و پیگیری‌های جنابعالی مشکلات کهک در حوزه آب و جاده و به ویژه مسئله زمین‌های زینبیه حل شده که این مسئله قطعاً در توسعه کسب و کار، جذب سرمایه گذار و کاهش روند مهاجرت تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از مسائل کنونی شهر کهک ارتقاء مرکز درمانی به درمانگاه است زیرا با توجه به توریستی بودن منطقه وجود یک درمانگاه شبانه‌روزی دارای اهمیت خواهد بود.

حاجی اسماعیلی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات دو بانده کردن جاده پردیسان است که قطعاً عملیاتی شدن این پروژه نیز موجب کاهش تصادفات می‌شود.

اجرای طرح‌های آبیاری نوین در حوزه کشاورزی ضروری است

لاریجانی همچنین در دیدار اعضای انجمن صنفی کشاورزان استان قم با اشاره به جایگاه حوزه کشاورزی در توسعه اقتصادی کشور و استان قم گفت: حوزه کشاورزی استان دارای ظرفیت‌های بسیاری است که باید به آن پرداخته شود.

وی بر لزوم توسعه و اجرای طرح‌های آبیاری نوین در حوزه کشاورزی تأکید کرد و افزود: قطعاً باید از ظرفیت‌های موجود برای توسعه این حوزه استفاده شود، زیرا در شرایط کنونی کشور با معضل کمبود آب روبرو است که توسعه این تجهیزات می‌تواند در بهبود وضعیت کشاورزی مؤثر باشد؛ و ما نیز از به کارگیری تکنولوژی آبیاری تحت فشار حمایت می‌کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل حوزه کشاورزی الگوی کشت است، به طوری که باید نحوه کشت براساس نوع و ظرفیت‌های مناطق صورت بگیرد، از این رو با توجه به ظرفیت استان قم بهتر است که محصولاتی مانند پسته و زیتون که مصرف آب کمتری دارند، کشت شوند و امروز شاهدیم استان‌هایی مانند سمنان و کرمان نیز الگوی کشت خود را تغییر داده و در قم نیز اگر به دنبال پایدار ماندن فعالیت‌ها در این حوزه هستیم باید الگوی کشت را تغییر دهیم.

لاریجانی با اشاره به نقش رسانه ملی در معرفی، ترویج و نحوه به کارگیری الگوهای جدید کشت در استان قم گفت: به طور حتم رسانه ملی باید مباحث کارآفرینی در حوزه کشاورزی را ترویج کند و در این مسیر صداوسیمای استان قم نقش مهمی دارد تا ظرفیت‌های این حوزه را به کشاورزان نشان دهد.

در ابتدای این دیدار پیمان عالمی رئیس انجمن صنفی کشاورزان استان قم گفت: وظیفه اصلی این انجمن حمایت اجتماعی، اقتصادی از کشاورزان و احقاق حقوق آنهاست.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی حدود 60 هزار هکتار اراضی زراعی و باغ در استان قم وجود دارد که از این میزان زمین کشاورزی، تنها حدود 30 درصد به روش‌های نوین و تحت فشار آبیاری می‌شوند.

عالمی افزود: بزرگ‌ترین تهدید در شرایط کنونی بحران آب است و ضروری است روش‌های آبیاری در حوزه کشاورزی بهینه سازی شوند تا از مشکلات کم آبی کاسته شود.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار