تولیت حرم حضرت معصومه(س):
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: خلوص نیت رمز پیروزی در مبارزه های مردم عراق علیه دشمنان و تروریست های داعشی است.
کد خبر: ۳۷۶۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۷ 13 February 2017
به گزارش تابناک قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار دبیرعصائب اهل الحق عراق اظهار کرد: حرکتی که علیه دشمنان داخلی و خارجی در کشور عراق شروع شد در ابتدا دارای وجهه های مختلفی بود اما هر چه جلوتر می رود به خلوصش نزدیک تر می شود. 
وی افزود: در مبارزه های انقلاب اسلامی ایران، عده ای خواستند با مردم ایران همراه شوند اما امام خمینی(ره) با درایت و آگاهی که داشتند نگذاشتند این افراد به میدان بیایند. 

وی خاطرنشان کرد: خلوص نیت رمز پیروزی در مبارزه ها است و باید این خلوص حفظ شود و از ورود نیروهای غیر متعهد که باعث خلل در مقاومت و مانع پیروزی می شوند جلوگیری شود. 

امام جمعه موقت قم در ادامه گفت: دین اسلام بر اساس عقل و منطق استوار است و منطق و برهان رسول الله(ص) در کنار قاطعیت و ایستادگی در مقابل دشمنان باعث رشد اسلام شد و هر وقت خداوند اخلاص، استقامت و صداقت مبارزین را مشاهده نماید نصرت خود را شامل حال آنان خواهد کرد. 

سعیدی در پایان اظهار داشت: مردم ایران با مردم عراق برادر هستند و ما افتخار می کنیم که در کنار مردم عراق و نیروهای حشد الشعبی هستیم و این حمایت ها را وظیفه خود می دانیم. 

عراق قدردان حمایت های ایران 

دبیرعصائب اهل الحق عراق نیز در این دیدار گفت: مردم عراق هیچگاه حمایت های ایران را فراموش نخواهد کرد، چرا که ایران توانست با حمایت های خود نقش مهمی را در پیروزی های مردم عراق بر عیله دشمنان خود داشته باشد. 

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران نه تنها برای ایران برکت ها و آثار فراوانی را به دنبال داشت بلکه برای دیگر کشورها و گروه ها مثل حزب الله لبنان و حشد الشعبی و نیروهای بسیج مردمی عراق نیز برکت های زیادی به دنبال داشت و ما مردم عراق از ثمره های این انقلاب بهره می گیریم. 

وی با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حفظ انقلاب و آثار آن از اصل انقلاب سخت تر است که با وجود رهبر ایران شاهد حفظ آن ها هستیم و دلیل آن حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن است که این مردم از انقلاب و ارزش ها و رهبر خودشان تمام قد دفاع کردند. 

دبیرعصائب اهل الحق عراق خاطرنشان کرد: بعد از خروج اشغالگران آمریکایی از عراق، دولتمردان آمریکا با تجهیز و تشکیل گروه های تروریستی مثل داعش خواستند سلطه خود را در عراق حفظ و منطقه را ناامن کنند که البته نیروهای مردمی عراق توانستند با آنان مقابله کنند. 

وی گفت: فتوای مرجعیت شیعه در خصوص مبارزه با تروریست ها توانست مردم عراق و شیعیان و اهل سنت را با همدیگر متحد کند و دشمن را شکست بدهد و این مساله برای ایادی آمریکا خیلی سنگین بود. 

طباطبایی در پایان اظهار داشت: اتحاد مردم، ارتش، پلیس و نیروهای حشد الشعبی در عراق توانست ضربه سنگینی به تروریست ها و دشمنان داخلی و خارجی عراق بزند. 

عصائب اهل الحق پس از اشغال عراق به وسیله آمریکا در گردان‌هایی موسوم به «مجامیع خاصه» سازماندهی شدند و به دفاع از کشور و مردم خود برخاستند، اما نقش پررنگ ‌تر این مجاهدان، در زمان حمله تروریست‌های متحد آمریکا و صهیونیسم به سوریه و سپس عراق دیده شد؛ یعنی زمانی که برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) سینه سپر کردند و شهدای زیادی را در دفاع از حریم عقیله بنی هاشم(س) تقدیم نمودند. 

عصائب اهل الحق سپس در زمان هجوم داعش به عراق، ماموریت دفاع از عتبات عالیات را بر عهده گرفت و در این راه نیز در کنار ارتش عراق و گروه های دیگر مقاومت، مجاهدت های زیادی نمود. 
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار