معاون شهردار قم مطرح کرد؛
معاون شهردار قم با اشاره به کشته شدن دو نفر در حادثه ریزش دیوار کارگاه مترو گفت: پیمانکار اقدامات ایمنی لازم را انجام نداده بود.
کد خبر: ۳۷۶۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۷ 13 February 2017
به گزارش تابناک قم، علیرضا قاری قرآن در جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشار به حادثه ریزش دیواره کارگاه متروی قم که پنجشنبه گذشته روی داد اظهار داشت: تعداد افرادی که در این مجموعه کار می‌کردند بالغ بر ۱۷ نفر بود و به این دلیل که این حادثه در زمان استراحت بود فقط این سه نفر درگیر شدند که یکی از این افراد توانسته بود خودش را نجات دهد.

وی با اشاره به اینکه اتفاق در محدوده دو شمع ایستگاه ولیعصر رخ داده ابراز داشت: این قسمت از کارگاه برای خروج تی بی ام آماده شده بود.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: پیمانکار شروع می‌کند به دمونتاژ کردن دستگاه و قسمتی را هم خارج می‌کند که این اتفاق رخ می‌دهد.

وی افزود:اتفاقی که افتاده بود رانش خاکی بود که در دیواره کارگاه قرار داشت که پیمانکار قبل از بیرون آوردن قطعات تی بی ام باید این موضوع را پیش‌بینی کرده و دیواره را استحکام می‌بخشید.

به گفته قاری قرآن، قرارگاه خاتم الانبیا پیمانکار ای پی سی این پروژه است و ضامن بحث‌های ایمنی در داخل کارگاه محسوب می‌شود که در این زمینه هم باید پاسخگویی داشته باشد.

وی ادامه داد: ابتدای پخش اخبار حادثه نگرانی وجود داشت که تونل ریزش کرده و ممکن است احتمال بروز حادثه برای همشهریان وجود داشته باشد که این موضوع اشتباه بود و مشکل داخل کارگاه ایجاد شده بود.

معاون شهردار قم با اشاره به انجام بررسی‌های دقیق‌تر برای کشف علت این موضوع گفت: قطعا به این دلیل که در شهر قم به خصوص در مکان‌هایی که ایستگاه‌های مترو در حال ساخت است کارهای زیرزمینی بسیاری داریم و زیر زمین مسائل متنوع از این قبیل بسیار دارد لازم است که پیمانکار با دقت بیشتر کار کند.

وی با اشاره به اینکه کارفرما تذکرات لازم را به پیمانکار خواهد داد، اظهار داشت: در ادامه کار تأمین ایمنی کارگاه‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

قاری قرآن گفت: تونل حفاری شده شهر قم یکی از محورهایی بود که در کشور هیچ حادثه‌ای نداشت و این اتفاق انتهایی هم باید از نظر دلیل مشخص شود.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار