گاهی مرگ زندگی می بخشد
اعضای بدن یک مرد ۴۴ ساله در هجدهمین مورد مرگ مغزی اعزامی از قم طی سال جاری، اهدا شد. این فرد به علت سکته و خونریزی مغزی دچار مرگ شده بود که با رضایت پدر و خانواده ایشان اعضای بدنش به همنوعان اهدا شد.
کد خبر: ۳۷۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۷ 12 February 2017
به گزارش تابناک قم، مسئول شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: هجدهمین مورد اهدای عضو از استان قم در سال جاری مربوط به یک فرد ۴۴ ساله بود که به بیمارستان دکتر شریعتی تهران اعزام شد.

ولی الله صمدی افزود: این فرد به علت سکته و خونریزی مغزی دچار مرگ شده بود که با رضایت پدر و خانواده ایشان اعضای بدنش به همنوعان اهدا شد.

وی بیان داشت: این بیمار در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود که پزشکان و پرستاران تمام تلاش خود را برای سلامتی وی انجام دادند.

مسئول شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پس از رضایت خانواده بیمار و هماهنگی‌های انجام شده، این جوان از بیمارستان شهید بهشتی قم به بیمارستان دکتر شریعتی تهران اعزام تا با اهدای اعضای خود پدر یا مادر و یا فرزند خانواده‌ای را از مرگ و معلولیت نجات دهد.

صمدی با بیان اینکه امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، گفت: متأسفانه به دلیل بی‌اطلاعی خانواده‌ها به رغم تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم متأسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار