رئیس سازمان بسیج گفت: از سال گذشته تا به امروز با مشارکت بسیج و دولت سیزدهم آب‌رسانی به دو هزار و 600 روستا محقق شده است و همچنین برای ۱۲ هزار نیازمند زیر پوشش کمیته امداد مسکن‌سازی کرده‌ و در ادامه برنامه‌هایمان از سال گذشته تا به امروز ۱۴ هزار زندانی با کمک خیرین آزاد شده‌اند.
کد خبر: ۱۱۳۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷ 16 November 2023

به گزارش تابناک قم، سردار غلامرضا سلیمانی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی به تبعیت از فرامین رهبر انقلاب و در راستای عمل به رهنمودهای علمای اسلام برای جذب نوجوانان و جوانان با رویکردهای جدید اقدامات ویژه انجام داده و حفظ اصول انقلاب و دین را در کانون توجه خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: در نوسازی برنامه‌های بسیج در تلاش هستیم تا هم جذب خوبی در تشکیلات داشته باشیم و هم تربیتی که مدنظر رهبر انقلاب است، محقق سازیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سالیانه یک میلیون نفر در سال در پایگاه‌های مقاومت بسیج جذب می‌شوند، عنوان کرد: در پایگاه‌ها نیز برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با محوریت مساجد برنامه‌ریزی و عملیاتی می‌شود.

*بیش از 70 درصد پایگاه‌ها در مساجد مستقر هستند

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۵۸ هزار پایگاه مقاومت بسیج در سراسر کشور وجود دارد که ۷۳ درصد آن‌ها در مساجد مستقر شده‌اند.

سلیمانی عنوان کرد: موفقیت‌های خوبی از پاییز سال گذشته تا به امروز به دست آمده است و بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور مخاطب برنامه‌های تربیتی بسیج در راستای جهاد تبیین بوده‌اند.

وی ادامه داد: جهاد خدمت از دیگر برنامه‌های بسیج است که از سابقه خوبی برخوردار است؛ بدین جهت در دولت آیت‌الله رئیسی همکاری ما در راستای محرومیت‌زدایی در کشور افزایش یافته است.

*آزادی 14 هزار زندانی به همت بسیج

سلیمانی مطرح کرد: از سال گذشته تا به امروز با مشارکت بسیج و دولت سیزدهم آب‌رسانی به دو هزار و 600 روستا محقق شده است، برای ۱۲ هزار نیازمند زیر پوشش کمیته امداد مسکن‌سازی کرده‌ایم و از سال گذشته تا به امروز ۱۴ هزار زندانی با کمک خیرین آزاد شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت جاده‌های روستایی و بین مزارع، ساخت پل‌‌، ایجاد اشتغال و رفع موانع از صنایع کوچک و متوسط و کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان بخشی از برنامه‌های بسیج در دولت سیزدهم بوده‌ است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بنا به دستوری که امام خمینی(ره) درخصوص تشکیل بسیج صادر کردند؛ به نوعی هفته بسیج برای ما عید محسوب می‌شود؛ بسیج همواره در اجرای برنامه‌های مختلف در کنار مردم خواهد بود و ما این اعتقاد را داریم خدمت به مردم در مجموعه بسیج برای ما شیرین است‌.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار