رئیس پلیس راهور استان قم از آغاز طرح برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح استان خبر داد و گفت: خودروهای بدون معاینه فنی 50 هزار تومان اعمال قانون می‌شوند و پلاک خودروهای دودزا و دارای نقص فنی اخذ و پلاک تعمیری به آن‌ها داده خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۳۶۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳ 08 November 2023

به گزارش تابناک قم، غلامرضا صدفی در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: طرح تشدید برخورد با خودروهای بدون معاینه فنی و دودزا  از امروز در سطح استان آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این طرح خودروهای بدون معاینه فنی 50 هزار تومان اعمال قانون می‌شوند و پلاک خودروهای دودزا و دارای نقص فنی اخذ و پلاک تعمیری به آن‌ها داده خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان قم ادامه داد: طرح کنترل معاینه فنی خودروها به 2 روش انجام می‌شود، روش اول با استفاده از سامانه‌ها و دوربین‌های ثبت تخلفات در شهرها و در جاده‌ها اجرا می‌شود و تمام دوربین‌هایی که کد ثبت تخلف دارند و به سامانه پلاک خوانی خودرو مجهز هستند در طول شبانه روز مانند یک افسر پلیس،  نداشتن معاینه فنی خودرو را ثبت می‌کنند و روش دوم همان روش سنتی در ایستگاه‌های پلیس و در جاده‌ها و شهرها است که قابلیت کنترل معاینه فنی در دست افزار پلیس ایجاد شده و پلیس با وارد کردن شماره پلاک وسیله نقلیه سوابق معاینه فنی خودرو را بررسی و اگر بدون معاینه فنی بود خودرو اعمال قانون می‌شود.

صدفی تصریح کرد: در طرح تشدید برخورد با خودروهای بدون معاینه فنی و دودزا،  خودروهایی که نقص فنی آن‌ها در حدی است که در آلایندگی هوا تأثیر گذارند، با نظر افسران و کارشناسان پلیس پلاک آن‌ها اخذ و به آن‌ها پلاک تعمیرگاه نصب و به تعمیرگاه‌ها اعزام شوند.

وی بیان داشت: در این طرح خودروهایی که معاینه فنی دارند و به دلایلی بعد از اخذ معاینه فنی، شرایط معاینه فنی را از دست داده‌اند، به آن‌ها مهلت چند روزه‌ای جهت برطرف کردن نقص فنی داده می‌شود و در غیر این صورت معاینه فنی آنان ابطال می‌شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار