استاندار قم با تاکید بر اینکه اسلام برای یک خانواده در عرصه‌های مختلف برنامه دارد، گفت: خروجی چنین تفکری فرزندان شیفته و عاشق پدر و مادر و شهدایی همچون شهید سلیمانی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۶۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۲ 14 September 2023

به گزارش تابناک قم، سید محمد آقامیری استاندار قم امروز در سومین رویداد ملی اقتصادی هجرت که به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تقدیر از برپایی چنین رویدادهایی که با محوریت ارج نهادن به خانواده و بانوان این سرزمین است، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم یک جامعه پویا داشته باشیم، نیازمند زنان و مادرانی هستیم که با وجود پویایی بتوانند در تمامی ابعاد به ویژه در تعلیم و تربیت مورد تاکید رهبر انقلاب تلاش کنند.

وی ضمن ارائه توصیفی از نقش زنان و مادران در تحقق اقتصاد اسلامی، خاطرنشان کرد: هیچ مکتبی در علم اقتصاد به شکوفایی اقتصاد اسلامی نیست زیرا تمامی جزئیات زندگی به همراه اختیارات در آن دیده شده است.

استاندار قم بیان کرد: در نگاه غربی چیزی به نام تعلیم و تربیت وجود ندارد لذا ثمره چنین نگاهی موجب افزایش هزینه‌های اجتماعی می‌شود.

آقامیری افزود: در مقابل نگاه غربی، نگاه اسلامی وجود دارد که ثمره آن موجب دستاوردهای اجتماعی خواهد شد. دین اسلام برای یک خانواده قدم به قدم برنامه و اختیارات دارد.

استاندار قم با تاکید بر اینکه نتیجه حرکت در مسیر اسلام فرزندان صالح و ارزشمند است، تصریح کرد: خروجی چنین تفکری فرزندان شیفته و عاشق پدر و مادر و شهدایی همچون شهید سلیمانی می‌شود.

وی با بیان اینکه مهمترین نقش یک مادر و همسر تعلیم و تربیت فرزندان است، گفت: تفکر اسلامی فعالیت خانه‌داری، کار و تلاش بانوان را یک نوع ایثار و فداکاری از سوی آن بانو برای خانواده می‌داند. این ایثار و تلاش حاصل علاقه به خانواده است و وظیفه‌ای برای بانوان نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار