دانشجویان پاسدار که در قالب کاروان عاشقان حسینی زائران خمینی به‌صورت دوی امدادی مسیر اصفهان تا حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی را طی می‌کنند، به شهر مقدس قم رسیدند.
کد خبر: ۱۱۰۸۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۱ 03 June 2023

به گزارش تابناک قم، کاروان «عاشقان حسینی، زائران خمینی» متشکل از دانشجویان پاسدار که از روز چهارشنبه حرکت خود را از اصفهان آغاز کرده‌اند، روز گذشته به شهر مقدس قم رسید.

بیش از یک‌هزار دانشجوی پاسدار از استانهای اصفهان، چهارمحال‌وبختیاری، مرکزی و قم برای بیست و پنجمین سال مسیر ۷۵۰ کیلومتری اصفهان تا حرم مطهر امام خمینی(ره) را به‌صورت دوی امدادی طی می‌کنند.

کاروان عاشقان حسینی زائران خمینی در ابتدای ورود به استان قم مزار شهدای روستای طایقان را عطرافشانی و غبارروبی کردند.

این کاروان در خلال عبور از شهر پردیسان، مقبره شهدای گمنام این را نیز غبارروبی و عطرافشانی کردند و  سپس در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه حضور یافتند.

حضور این کاروان در حرم مطهر، شرکت در نماز جمعه همچنین حضور در گلزار شهدای علی‌بن‌جعفر(ع) و دیدار با خانواده شهدا و تشرف به مسجد مقدس جمکران از دیگر جلوه‌های حضور این کاروان در قم بود.

اعضای تیم دوی امدادی «عاشقان حسینی زائران خمینی» صبح امروز پس از غبارروبی و زیارت مزار مطهر شهدای مدافع حرم بهشت معصومه راهی مرقد مطهر امام راحل شدند.

دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان، گلباران و عطرافشانی بیش از 75 گلزار شهدا  در مسیر و نذر 114 ختم قرآن و 14میلیون صلوات برای سلامتی امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری از برنامه‌های این کاروان است.

کاروان عاشقان حسینی، زائران خمینی پس از 4 روز طی مسیر، امروز به حرم مطهر معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی‌(ره) می‌رسد.

کاروان دوی امدادی عاشقان حسینی زائران حسینی  از سال 1374 با حضور 1000 نفر از دانشجویان و فراگیران دانشگاه حضرت امیرالمومنین(ع) سپاه و نیروهایی از 50 رده مختلف سپاه پاسداران انقلاب، حرکت خود را در این ایام اجرا می‌کند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار