عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر قم گفت: در سال ۱۴۰۱ تعداد خریداران «قمکارت» نسبت به ابتدای همان سال، افزایش ۱۰۰ درصدی داشته و بیش از ۳۶ میلیارد ریال اعتبار این کارت‌ها شارژ شد.
کد خبر: ۱۱۰۶۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵ 25 May 2023

به گزارش تابناک قم، معصومه آمره در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه تمرکز شهرداری و شورای اسلامی شهر قم بر پیشرفت شهر در بخش هوشمندسازی است، اظهار کرد: با پشتوانه مردمی و استمرار نظارت شورا در حوزه هوشمندسازی شهر، پیشرفت‌هایی حاصل شده است و اعتبار بودجه‌ای در مکانیزاسیون سیستم حمل و نقل و «قمکارت» بیش از ۹۱ درصد محقق شده است. 

وی با بیان اینکه عمده فعالیت سازمان فاوا در زمینه تجهیز و ارتقای زیرساختی بوده است، اضافه کرد: در بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴۰ میلیارد ریال تجهیزات سخت افزاری خریداری شد و بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال در حوزه توسعه شبکه‌ها هزینه شد که کمک شایانی در امر هوشمندسازی و سرعت در  خدمت‌رسانی بود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مشارکت سازمان فاوا با سازمانها و نهادهای دیگر، گفت: همکاری، اجرا و پیاده‌سازی طرح های مختلف با پلیس راهور، سازمان اتوبوسرانی، توسعه زیرساخت‌های الکترونیک پارگینک‌ها، سازمان آرامستان‌ها، آتش‌نشانی و... بخشی از فعالیت های فاوا در ارتقای سطح خدمت‌رسانی بوده که با وجود پیشرفت‌های محسوس این سازمان تازه تاسیس اما توقعات و انتظارات شورا بسیار بیشتر از این سطح است.

آمره افزود: در بودجه سال گذشته ۹۶ درصد بودجه تخصیص یافته سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات محقق شده که این مبلغ بیش از ۵۲۳ میلیارد ریال می است.

وی اضافه کرد: نوسازی برق بدون وقفه(UPS)، اجرا و پیاده سازی سیستم تلفن یکپارچه شهرداری( VoIP) و اجرای زیرساخت بی‌سیم مبتنی بر سیستم  PoC تعدادی از مهمترین برنامه های فاوا در سال گذشته بود.

آمره با اشاره به اینکه پروژه هوشمندسازی قم در سال ۱۴۰۲ با برنامه های پیش بینی شده سرعت میگرد، گفت: احداث رصدخانه شهری با نگاه به بصری سازی آمار و تحلیل ها و ترسیم قم درآینده بسیار اهمیت خواهد داشت چرا که این رصدخانه فراتر از یک سامانه فعالیت دارد و به‌صورت لحظه‌ای بر اساس داده‌ها تحلیل‌های شهری را ارائه می‌دهد که این موضوع در تصمیم‌گیری‌های مدیران شهری و استانی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی ادامه داد: ایجاد ایستگاه‌های اختصاصی هوشمند سازی در زمینه کنترل آلودگی، اطلاعات ترافیکی و ... موضوعات دیگر کمیته فناوری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر قم است که در برنامه های سال جاری تا حصول نتیجه پیگیری و نظارت می‌شود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر قم در پایان تاکید کرد: توسعه خدمات الکترونیک شهری، هوشمندسازی و ارتقا وامور خدمت رسانی به شهروندان به منظور ارتقای سطح زندگی و رفاه شهروندان می‌باشد و برنامه ریزی های انجام شده در این زمینه با استفاده از ظرفیت های داخلی و بهره مند شدن از توان متخصصان بومی است که این مهم نیز از ابتدا جز اولویت‌های شورای اسلامی شهر قم بود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار