معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: از ۲۴ اسفندماه جاری تا شب گذشته، ۱۴ هزار و ۲۷۰ خانوار از استان‌های مختلف در مدارس این شهر اسکان داده شدند.
کد خبر: ۱۰۹۸۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲ 30 March 2023

به گزارش تابناک قم، عباس اسکندری پور در گفت‌وگویی افزود: این تعداد در قالب ۷۵ هزار نفر روز بودند که در ۳۰۰ مدرسه سطح شهر پذیرش شدند.

وی اضافه کرد: ورود مسافران از همه استان‌ها به شهر قم صورت گرفته، ولی بیشترین مسافر به ترتیب از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و خراسان رضوی بوده ‌است.

به گفته وی، کلاس‌های مدارس در سه گروه تقسیم‌بندی شده که کلاس‌های گروه «الف» دارای فرش،‌ یخچال و تلویزیون، کلاس‌های گروه «ب» علاوه بر فرش در هر کلاس، دارای یخچال مشترک و کلاس‌های گروه «ج» نیز دارای فرش است.

اسکندری افزود: هزینه اسکان فرهنگیان در کلاس‌های «الف» روزانه ۱۰۰ هزار تومان، کلاس‌های «ب» ۸۰ هزار تومان و کلاس‌های «ج» نیز کمی پایین‌تر است.

وی با بیان این‌که روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر ظرفیت اسکان در مدارس قم وجود دارد، خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۰، ۱۲۰ هزار نفر روز و تعطیلات تابستان امسال نیز ۵۲ هزار نفر روز اسکان داده شدند که بیشتر از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی بودند.

وی با اشاره به این‌که در اجرای طرح اسکان نوروزی مدارس، ۴۴۰ نفر خدمت‌رسانی می‌کنند، افزود: ثبت‌نام در چهار ستاد داخل شهر و ۲ ستاد در شهرستان جعفرآباد و بخش دستجرد انجام می‌شود.

معاون آموزش‌وپرورش قم ادامه داد: ثبت‌نام ناحیه یک در مدرسه شاهد جوادالائمه واقع در خیابان جوادالائمه، بین کوچه ۲۳ و ۲۵، ناحیه ۲ در مدرسه حضرت رقیه(س) واقع در خیابان ایستگاه راه‌آهن، ناحیه سه در مدرسه امام حسن مجتبی(ع) واقع در میدان آزادگان، بلوار عابدی، روبروی دادگستری و ناحیه چهار در دبیرستان شاهد معرفت واقع در میدان ارتش، خیابان ساحلی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح اسکان نوروزی در مدارس استان قم از ۲۴ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۲ فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار