یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه رمضان فرصتی برای معرفی امام زمان(عج) به آحاد مردم است، گفت: تمام همت مبلغین باید در دعوت به خدا و دعوت به ولیّ اعظم خدا یعنی کسی که وجود عالَم با او پا برجاست، صرف شود.
کد خبر: ۱۰۹۸۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ 26 March 2023

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله حسین وحیدخراسانی در سخنرانی برای مبلغین ماه مبارک رمضان ۱۴۴۴، توصیه‌هایی را برای آنان مطرح کرد و خطاب به آن‌ها گفت: در این ماه مبارک امام زمان(عج) را به مردم معرفی کنید.

وی اضافه کرد: ماه رمضان بهاری است که در این بهار، دل‌های مرده زنده شده و برای پرورش بذر معارف دینی و احکام شرعی مستعدّ می‌شوند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: مبلغین در ماه رمضان باید بدانند که به چه دعوت نمایند؟ «ادْعُ إِلَی سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ»، باید دعوت به سوی سبیل الرب و به حکمت باشد. حال این حکمت چیست؟ یُؤْتِی الْحِکْمَةَ مَنْ یَشَاءُ وَ مَنْ یُؤْتَ الْحِکْمَةَ فَقَدْ أُوتِیَ خَیْرًا کَثِیرًا، باید معیّن شود که این حکمت چیست؟ مرجع و ملاک در تفسیر کلام خدا، بیان کسی است که مترجم وحی خداست.

وی ادامه داد: ابابصیر از امام صادق (ع) در ذیل همین آیه شریفه نقل می‌کند که حضرت فرمود: طَاعَةُ اللَّهِ‏ وَ مَعْرِفَةُ الْإِمَامِ‏، آن حکمتی که دعوت به سوی خدا با آن تحقق می‌یابد، آن حکمتی که به هرکسی داده شود، خیر کثیر است، آن حکمت خود مبدئی و منتهائی دارد؛ مبدأ آن حکمت، «طاعة اللّٰه» است و #منتهای آن حکمت «معرفةُ الامام» است.

آیت‌الله وحید خراسانی گفت: تمام اساس تکوین و تشریع از یک نقطه شروع و به یک نقطه ختم می‌شود؛ مبدأ شروع، ذات قدوس حق متعال است و منتهای این خط، امام عصر حجة بن الحسن است.

وی تصریح کرد: تمام همت شما مبلغین باید در اینجا خرج شود اینکار شماست: دعوت به خدا و دعوت به ولیّ اعظم خدا کسی که وجود عالَم به او پا برجاست؛ در این ماه مبارک امام زمان را به مردم معرفی کنید.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار