مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قم با اشاره به این که مشکل اصلی استان در حوزه امور بانکی، عملکرد بانک‌های خصوصی است، گفت: میزان تسهیلاتی که این بانک‌ها می‌دهند با توجه به حجم منابعی که در استان جذب می‌کنند، قابل توجیه نیست.
کد خبر: ۱۰۹۶۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰ 14 March 2023

مهدی فراهانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی پیرامون این موضوع بیان داشت: به هیچ عنوان میان منابع و مصارف بانک‌های خصوصی یعنی سرمایه‌هایی که این بانک‌ها در قم جذب می‌کنند با رقم تسهیلاتی که در این استان می‌دهند، تناسب لازم برقرار نمی‌باشد.

وی افزود: بانک‌های خصوصی سرمایه‌هایی را که در قم جذب می‌کنند به جای استفاده در راستای تحقق اهداف و اولویت‌های اقتصادی استان،‌ در جاهای دیگر هزینه می‌کنند که این کار صحیح نیست.

وی ادامه داد: این بانک‌ها هیچ‌گونه گزارش و آماری از عملکرد خود به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ارائه نمی‌دهند اما ما منابعی داریم که از طریق آن وضعیت منابع و مصارف بانک‌های خصوصی فعال در قم را می‌دانیم.

فراهانی گفت: یکی از طرح‌های در دستور کار برای مدیریت این وضعیت در قم، استقرار نماینده بانک مرکزی در استان و نظارت دقیق بر عملکرد بانک‌های خصوصی است و ما این موضوع را دنبال می‌کنیم.

وی بیان داشت: از عملکرد بانک‌های دولتی استان رضایت داریم و این بخش از بانک‌ها علاوه بر رعایت تناسب میان منابع و مصارف، حتی گاهی بیش‌از میزان تعهدی که دارند تسهیلات پرداخت می‌کنند.

وی تاکید کرد: بانک‌های خصوصی با برقراری تعادل لازم میان منابع و مصارفشان و پرداخت تسهیلات بیشتر در قالب‌های مختلف به مردم، می‌توانند نقش موثری در توسعه اقتصادی استان قم داشته باشند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار