گروه‌های جهادی فعال استان قم با حضور سردار حزنی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه تجلیل شدند.
کد خبر: ۱۰۹۵۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۵ 05 March 2023

به گزارش تابناک قم، آیین تجلیل از گروه‌های جهادی فعال و جایزه ملی احسان شامگاه شنبه در باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم که سردار حزنی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه، سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه استان، حجت الاسلام علی لقمان پور مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم، سانی خانی مدیر کل ورزش و جوانان قم، نرجس نیازمند عضو شورای اسلامی شهر قم، ابوالقاسم مقیمی معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری، شماری از مسئولان لشکری و کشوری و فعالان جهادی حضور داشتند افراد برتر تجلیل شدند.

ورود حیدری مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام در این همایش بیان کرد: عملکرد جمهوری اسلامی در حمایت از محرومین به خاطر عقب‌ماندگی‌های ادواری و هشت سال جنگ تحمیلی کاملاً قابل دفاع و چشمگیر است.

وی با بیان اینکه رسیدگی و توجه به محرومین جزو شعار‌های همیشگی انقلاب اسلامی و امامین انقلاب و اصول اساسی است، ادامه داد: اندیشه محرومیت‌زدایی در کشور به‌عنوان یک پروژه و پروسه در مدیریت کشور پذیرفته‌شده و هرسال از حجم مناطق کم برخوردار به خاطر اقدامات گروه‌های جهادی کاسته می‌شود.

مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: باور ما این است که در گام دوم انقلاب با تلاش و اخلاص گروه‌های جهادی امکان برطرف کردن کامل محرومیت در کشور امکان‌پذیر است.

حیدری یادآور شد: با استفاده از تجربه‌های گذشته و با همکاری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی مختلف و با راه‌اندازی مجموعه‌های مختلف خدمات‌رسانی در زمینه محرومیت‌زدایی گام‌های بلندی را برداشته است.

تعامل مطلوبی بین سپاه و ستاد اجرایی فرمان امام حاکم است

سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه استان قم در این همایش بیان کرد: جهادگران استان در طول سال خدمات زیادی را تقدیم محرومان و عموم مردم می‌کند.

وی اضافه کرد: هماهنگی بسیار مطلوبی بین ستاد اجرایی فرمان و سپاه استان قم وجود دارد و به لطف این تعامل شاهد انجام کار‌های تأثیرگذاری در سطح استان هستیم. سردار موحد ابراز داشت: قرارگاه‌های پهنه‌ای خوبی در این استان برای کمک به محرومان شکل‌گرفته است.

فرمانده سپاه استان قم، خاطرنشان کرد: دو روز پس از زلزله خوی قرارگاه امدادرسانی حضرت معصومه (س) در این شهر مستقرشده و همچنان مشغول کمک‌رسانی هستند.

عشایر نقش مهمی در تأمین امنیت پایدار غذایی دارند

همچنین سردار موحد در همایش تکریم شبانان و گله‌داران استان قم در باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم، اظهار داشت: در استان قم بیش از ۵۰۰ خانواده عشایر با جمعیت بالغ‌بر یک هزار و ۷۰۰ با برخورداری از ۶۲ هزار رأس دام سبک و هزار و ۷۰۰ نفر شتر وجود دارد و سرانه دام عشایر قم ۱۸۶ رأس است.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم نقش مؤثر عشایر در عرصه اقتصادی و تولیدی را مورداشاره قرار داد و اظهار داشت: عشایر و گله‌داران در تأمین امنیت غذایی پایدار نقش مهمی در سطح کشور و استان قم ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این همایش بررسی مشکلات و چالش‌های جامعه عشایری و گله‌داران استان قم با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها است.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم خاطرنشان کرد: جامعه عشایری استان قم در طول دوران دفاع مقدس ۱۰ شهید گران‌قدر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار