سخنانی برای باز کردن گره های کور و قدیمی قم؛
شهردار قم در گفت و گویی اعلام کرده است: تمرکز خود را بر روی حل مشکلات هسته مرکزی شهر گذاشته ایم تا مشکلات ترافیکی این منطقه را مرتفع کنیم. با توجه به این گفته شهردار باید دید گره های قدیمی شهر قم در حوزه ترافیک باز خواهد شد یا خیر!
کد خبر: ۱۰۹۱۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷ 06 February 2023

تمرکز آقای شهردار روی هسته مرکزی شهر / واگن های استقراضی از مشهد، به قم می آیند

به گزارش تابناک قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در گفت و گویی اعلام کرده است: تمرکز شهرداری بر روی اتمام طرح‌های نیمه تمام هسته مرکزی شهر به منظور رفع مشکلات ترافیکی و محیطی این منطقه است.

شهردار قم در ادامه سخنان خود اتمام طرح‌هایی همچون ساماندهی میدان شهید مطهری، چهل اختران، عماریاسر، قبرستان نو، پارکینگ شرقی، شیخان، دروازه ری، تقاطع‌های غیر همسطح محور فردوسی را از جمله اولویت‌های شهرداری قم برای ساماندهی هسته مرکزی شهر دانست.

از جمله نقاطی که در حوزه ترافیکی و منظر شهری می توان به آن اشاره کرد، پارکینگ یا ضلع شرقی حرم حضرت فاطمه معصومه(س) می باشد که شهردار قم پیرامون آرام سازی این نقطه اعلام کرده است:

عملیات اجرایی پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با اعتباری بالغ بر دو هزار و هشتصد میلیارد تومان در حال انجام می باشد.

شهردار قم با اشاره به طرح عمار یاسر و با بیان اینکه اجرای این طرح نیم قرن قدمت دارد افزود: ۸۰ پلاک در مسیر اجرای طرح عمار یاسر قرار دارد که تا پایان سال تملک خواهد شد.

از مذاکرات میدان شهید مطهری تا ایجاد فضای سبز در اطراف قبرستان نو

سقائیان نژاد با بیان اینکه در اطراف قبرستان نو ۱۳۲ مغازه وجود دارد که در صورت ساماندهی، ۵ هکتار به فضای سبز شهری اضافه می‌شود افزود: در خصوص ساماندهی اطراف میدان شهید مطهری و میدان میوه و تره بار آن، مذاکرات خوبی با آستان مقدس حضرت معصومه (س) داشتیم.

شهردار قم با بیان اینکه برای حل مشکلات ترافیکی شهر، ساخت ۳۵ تقاطع غیر همسطح را در دستور کار قرار دادیم که از این تعداد ۱۶ تقاطع به بهره برداری رسیده است افزود: در محور فردوسی به طول ۲۵ کیلومتر ۱۱ تقاطع غیر همسطح پیش بینی شده که ۴ تقاطع آن از جمله تقاطع میدان نماز تا پایان سال افتتاح می‌شود.

خط آماده است، واگن را بیاورید

سقائیان نژاد با اشاره به اتمام ساخت مرحله اول ساخت مترو از قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری به طول ۶ کیلومتر گفت: تنها مشکل افتتاح این طرح نداشتن واگن است که با مذاکرات صورت گرفته ۵۵ واگن اختصاص پیداکرده که تا ۱۵ ماه آینده این واگن‌ها وارد قم شود.

واگن های استقراضی از مشهد، به قم می آیند

شهردار قم افزود: تا زمان وارد شدن واگن ها، مذاکراتی را با شهرداری مشهد صورت گرفته تا ۳ رام قطار به قم تحویل داده شود.

وی در خصوص اجرای طرح منوریل هم گفت: تاکنون برای این طرح ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و بنا داریم از طریق تهاتر نفت، خط منوریل تا ایستگاه مصلی تکمیل شود.

سقائیان نژاد با بیان اینکه سال آینده اولویت ما ساخت پارکینگ است گفت: با مذاکراتی که با وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی داشتیم در اطراف مسجد مقدس جمکران ۶۰ هکتار زمین برای ساخت پارکینگ اختصاص یافت.

شهردار قم با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: به تازگی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید، ۵۰ دستگاه ون و ۵۰ دستگاه مینی بوس به ناوگان حمل ونقل شهری اضافه شد.

سقائیان نژاد از انعقاد قرارداد با شرکت‌های موتور سازی قم برای خرید ۱۰۰ هزار دستگاه موتور سیکلت برقی خبر داد و گفت: متقاضیان استفاده از موتور سیکلت‌های برقی از ۱۰۰ میلیون وام بهرمند می‌شوند.

وی افزود: موتور سیکلت‌های برقی بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون قیمت دارد.

طبق صحبت های شهردار قم، سال آینده سال کم ترافیکی برای مردم و سال پرترافیکی برای شهرداری قم خواهد بود.

حال باید دید سقائیان نژاد که تا کنون در حوزه ایجاد فضای سبز و تقاطع های غیر همسطح کارنامه قابل قبولی در قم داشته است، در سال آینده چگونه گره های کور و قدیمی شهر قم را باز می کند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار