مراسم رونمایی از کتاب روزگار طیبه زندگی‌نامه شهیدان طیبه و مرتضی واعظی و ابراهیم و فاطمه جعفریان با حضور خانواده معظم شهدا در قم برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۹۰۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳ 01 February 2023

به گزارش تابناک قم، مراسم رونمایی از کتاب روزگار طیبه زندگی نامه شهیدان طیبه و مرتضی واعظی و ابراهیم و فاطمه جعفریان عصر امروز به همت کنگره ملی شهدا، سازمان فرهنگی شهرداری قم و انتشارات کتاب جمکران در خانه موزه شهیدان زین الدین برگزار شد.

حجت‌الاسلام امرودی مشاور وزیر امور خارجه، حمید مکارم مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم،توکلیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان،سرهنگ حسینی معاون اجرایی سپاه علی بن ابیطالب(ع)، حجت الاسلام لقمان پور مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس قم، حجت الاسلام  طباطبایی نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی هنری شهرداری قم، مالکی نژاد دبیر ستاد اجرایی جشن های ایام الله دهه فجر استان، حسنی مدیر عامل موسسه انتشاراتی کتاب جمکران، خانواده معظم شهدا و برخی از فعالان فرهنگی استان در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام میثم امرودی مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه در این مراسم بیان کرد: فردا دوازدهم بهمن سال روز ورود امام راحل به ایران است، امام در وصیت نامه خود بر اهمیت بقای انقلاب اسلامی تاکید کرده است و اگر انگیزه الهی وجود نداشت انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره بر لزوم زنده نگه داشتن یاد شهدا تاکید دارند، اینکه در این مراسم یاد و خاطره شهیدان واعظی و جعفریان زنده می شود اقدام شایسته و بزرگی است.

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه مورد تاکید باشد  

مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اسم شهید موضوعیت دارد، تصریح کرد: ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اقدام قابل توجهی است که باید مورد تاکید همگان باشد، از خانم فهیمی نویسنده کتاب روزگار طیبه تشکر می کنم که با نوشتن این کتاب اقدام بسیار خوبی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و شهادت کرد.

امرودی ادامه داد: امروز تمام کفر در برابر جمهوری اسلامی ایستاده است و دشمنان دست در دست یکدیگر در برابر آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند، امام راحل فرمودند برای حفظ انقلاب باید انگیزه الهی داشته باشیم.

وی بیان کرد: یک روز با دست خالی آمریکا را از کشورمان بیرون کردیم، چون ملت ایران ملتی  قاطع است و همواره دشمنی ها تداوم دارد ولی ذره ای از آرمان های خود کوتاه نخواهد آمد.

مشاور وزیر امور خارجه عنوان کرد: امروز آمریکا خورد شدن خود را مشاهده می کند و صدای خورد شدن استخوان های رژیم صیهونیستی را می شنویم، همه وعده های امام راحل محقق شد یک روز گفت شاه می رود و شاه از کشور فرار کرد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و همچنین بر محو اسرائیل تاکید کردند و ان شاالله این وعده نیز محقق می شود و همه ما نابودی رژیم صهیونیستی را خواهیم دید.

امرودی با اشاره به جنگ نرم دشمن و اهمیت صیانت از فضای مجازی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمود اگر رهبر نبودم ریاست فضای مجازی را بر عهده داشتم که این موضوع نشان دهنده اهمیت فضای مجازی است.

علی اکبر خوشگفتار رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان در این مراسم با اشاره به اهمیت حجاب در جامع بیان کرد: شهیده طیبه واعظی در دوران خفقان و سیاه شاهنشاهی از فریضه الهی حجاب دفاع کرد و در این مسیر به شهادت رسید.

 شهیده طیبه واعظی جان خود را فدای حجاب و اسلام کرد 

وی با اشاره به اهمیت حجاب در اسلام افزود: شهیده طیبه واعظی تحت شدید ترین شکنجه ها از سوی ساواک قرار گرفت اما هیچ گاه حاضر نشد چادر از سر بردارد و خطاب به ساواک گفت مرا بکشید ولی چادرم را بر ندارید.

محمد حسنی مدیر عامل موسسه انتشاراتی کتاب جمکران نیز در این مراسم بیان کرد: کتاب روزگار طیبه بسیار خوب و جذاب نوشته شده است و این کتاب در ابتدا زندگی شهیدان واعظی و جعفریان در دهه 20 و 30  را روایت می کند.

 دشمن به دنبال تحریف دوران سیاه پهلوی است 

وی افزود: جریان تحریف تاریخ پهلوی کاری کرده است که برخی از جوانان می گویند چرا انقلاب کرده ایم و دوران شاه شرایط خوب بوده است، طرفداران پهلوی در فضای مجازی با بحث های روانی و تحریف قصد دارند القای جدیدی از دوران شاه را نشان دهند.

مدیر عامل موسسه انتشاراتی کتاب جمکران بیان کرد: یکی از ویژگی های خوب کتاب روزگار طیبه این است که خواننده از آن خسته نمی شود و علاقه دارد تا ادامه موضوع را بداند، از خانواده شهید جعفریان که در زمینه انتشار این کتاب زحمات زیادی کشیدند تشکر می کنم.

به گزارش تسنیم، کتاب روزگار طیبه زندگی نامه شهیدان طبیه و مرتضی واعظی و ابراهیم و فاطمه جعفریان را روایت می کند، این کتاب به قلم خانم مریم فهیمی نوشته شده است.

در پایان این مراسم از خانواده شهیدان جعفریان و واعظی و همچنین خانم فهیمی نویسنده کتاب روزگار طیبه تقدیر شد.

 

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار