رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: در سال‌ جاری پنج هزار میلیارد ریال در حوزه‌های زیرساختی کشاورزی قم سرمایه‌گذاری شد و ما با مشارکت بخش خصوصی و بانک‌های عامل به دنبال افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌ها در این عرصه برای تامین پایدار امنیت غذایی مردم هستیم.
کد خبر: ۱۰۹۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶ 01 February 2023

به گزارش تابناک قم، محمد رضا حاجی رضا در گفت‌وگویی بیان کرد: در دولت سیزدهم با سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در بخش کشاورزی استان قم، علاوه بر گسترش کمی میزان تولید محصولات در حوزه‌های مختلف، موضوع مهم سلامت غذایی نیز در دستور کار جدی قرار گرفته و ما اکنون امنیت غذایی مردم استان را با رویکرد ارتقا سطح سلامت محصولات،‌ دنبال می‌کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم همچنین با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی استان در ایام الله دهه فجر گفت: به همین مناسبت ۵۸ طرح با اعتبار ۹۵۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۷۷۲ نفر به‌ بهره‌برداری رسیده و در اختیار مردم و بهره برداران بخش کشاورزی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: طرح‌های قابل بهره‌برداری در این ایام شامل طرح‌های آب و خاک، آبیاری کم فشار و پرفشار، سامانه‌های نوین آبیاری، احیا و مرمت قنات، سه واحد پرورش گوساله پرواری، یک واحد پرورش ماهیان سردآبی، سه واحد بسته بندی حبوبات، خشکبار، تخم مرغ و تخم بلدرچین و همچنین افتتاح فاز نخست یک واحد گلخانه است.

حاجی رضا در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود ۶۰ شهید و ۵۰۰ جانباز در خانواده سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: دهه مبارک فجر فرصت خوبی برای دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان است و حتما در این ایام در خانه شماری از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان حضور خواهیم یافت.

وی همچنین به ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال در عرصه‌ کشاورزی اشاره کرد و افزود: امیدواریم در مجموعه پردیس دهکده فناوری استان قم بتوانیم از تمام ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی به منظور گسترش سطح تولید محصولات و پایداری در تامین امنیت غذایی مردم، استفاده کنیم.

بیش از ۱۴ هزار بهره‌بردار در زمینه تولید محصولات کشاورزی در قم فعال هستند، همچنین میزان متوسط تولید بخش کشاورزی این استان در سال ۸۵۰ هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی،‌ باغی،‌ دامی، شیلات و گلخانه‌ای است.
بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان استان تشکیل می‌دهند به‌نحوی‌که کشاورزی به‌تنهایی حدود ۵۰ درصد اشتغال روستاییان در بخش‌های مختلف استان را به خود اختصاص داده‌است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار