مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از جداسازی و پردازش 700 تن زباله به صورت روزانه در شهر قم خبر داد و گفت: دفن مستقیم زباله در قم به صفر رسیده است.
کد خبر: ۱۰۸۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲ 26 January 2023

به گزارش تابناک قم، سید محسن میرهادی با اشاره به بهره‌برداری از خط دو پردازش پسماند در شهر مقدس قم اظهار کرد: این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور در بحث زباله رخ‌داده است و با افتتاح این خط میزان دفن پسماند در قم به صفر خواهد رسید.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه در قم دیگر دفن مستقیم زباله نخواهیم داشت، عنوان کرد: در سطح شهر قم حدود ۷۰۰ تن زباله توسط ۱۶۰ دستگاه سرویس ماشین‌آلات مکانیزه حمل پسماند جمع‌آوری و به سایت دفع انتقال داده می‌شود.

وی ادامه داد: در مجتمع فرآوری پسماند با توجه به خط شماره یک که حدود ۳۵۰ تن در روز بحث تفکیک را داشتند، با افتتاح خط دو نزدیک به ۷۰۰ تن زباله پردازش خواهد شد.

میرهادی با اشاره به اینکه استفاده از ریجکتی در برنامه‌های آینده شهرداری قرار دارد، خاطرنشان کرد: در این طرح نیز ما می‌توانیم بحث فرآوری نایلون‌هایی که جداسازی می‌شود را دنبال کرده و آن‌ها را به گرانول تبدیل کنیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار