مدیرکل برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم از آغاز پروژه طراحی و تدوین سامانه جامع آمار و اطلاعات شهرداری قم خبر داد.
کد خبر: ۱۰۷۸۲۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲ 21 November 2022

تدوین سامانه جامع آمار و اطلاعات شهرداری قم

به گزارش تابناک قم، علی طاهری آمار دقیق،‌ پویا و به‌روز را یکی از پیش‌نیازهای اولیه در سیاست‌گذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها دانست و اظهار داشت: بدون شک یکی از اصول مدیریت دقیق و راهبردی در سازمان‌هایی مانند شهرداری قم، داشتن یک نظام آماری برای برآورده ساختن نیازهای نظام‌های بالادستی است.

وی افزود: در کشورهای توسعه‌یافته، نظام آماری و کیفیت بانک‌های اطلاعاتی آن‌ها، نه تنها به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی آنان به شمار می‌آید، بلکه زیربنای توسعه نیز قلمداد می‌شود. بنابراین ارائه‌ آمارهای مطمئن، به موقع و مبتنی بر روش‌های علمی از اهمیت بسزایی در توسعه پایدار برخوردار است.

مدیرکل برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با اشاره به این که اطلاعات آماری دقیق، منبعی مهم برای بررسی و ارائه شاخص‌های ارزیابی عملکرد سازمان‌ها به شمار می‌رود تأکید کرد: طراحی شبکه‌ اطلاعاتی برای ارزیابی عملکرد شهرداری قم بر اساس شاخص‌ها و معیارها امری حیاتی و ضروری است.

طاهری گفت: به منظور طراحی نظام جامع آمار و اطلاعات شهرداری قم، شناسایی وضع موجود آمار، گردش آن در واحدهای آماری، سامانه‌‌های اطلاعاتی، شناسایی واحدهای درگیر در حیطه کارکردی حوزه آمار، بررسی نحوه‌ تولید و پدیدآوری آمار، شناسایی سامانه‌های سازمان‌های مرتبط، نحوه و محل ذخیره‌سازی آمار و داده‌های مرتبط، نحوه‌ انتشار آمارها و گزارش‌ها، بررسی قوانین و مقررات و اسناد بالادستی و بررسی مشکلات و نیازهای موجود شهرداری قم در حوزه آمار ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: شناخت وضعیت موجود مدیریت و گردش آمار شهرداری قم، اولین و بنیادی‌ترین گام در فرآیند اصلاح وضعیت آمار شهرداری قم و حرکت به سمت وضع مطلوب آن با طراحی و تدوین سامانه جامع آمار و اطلاعات است.

منبع: شهربیست

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار