معاون استاندار قم خبرداد؛
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خبرداد.
کد خبر: ۱۰۷۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲ 20 November 2022

به گزارش تابناک قم، سید مهدی قریشی در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان اظهار داشت: این هفته متعلق به پژوهشگران و فناوران است و همه دستگاه‌های استان در برگزاری هرچه بهتر هفته پژوهش و فناوری کمک خواهند نمود.

معاون استاندار قم با اشاره به تصمیمات ستاد هفته پژوهش و فناوری ابراز کرد: هفته پژوهش روز شنبه ۱۲ آذرماه با نواختن زنگ پژوهش توسط استاندار در یکی از مدارس آموزش و پرورش آغاز خواهد شد و روز ۱۳ آذرماه نیز مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری را خواهیم داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم ادامه داد: در جشنواره انتخاب پژوهشگران برتر باید پژوهش‌هایی که تقاضامحور بوده و ناظر به حل مسائل و مشکلات است مورد توجه قرار گرفته و تقدیر شوند و سهمیه‌های انتخاب پژوهشگران برتر نیز باید موردبازنگری قرار گیرد و پس از دریافت پژوهش‌ها در این خصوص تصمیم‌گیری به عمل خواهد آمد.

وی از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خبر داد و افزود: نمایشگاه با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، مراکز علمی پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌گردد و باید به نحوی باشد که صرفاً منشورات به نمایش گذاشته نشود، بلکه به‌طور کاربردی نتایج حاصل از پژوهش‌ها و ظرفیت‌های فناوری استان به معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.

قریشی اضافه کرد: در این نمایشگاه باید علاوه بر ظرفیت‌های استانی در حوزه پژوهش و فناوری، نسبت به معرفی دستاوردهای نظام در حوزه پژوهش و فناوری نیز اقدام نموده و با توجه به حضور دانش آموزان و دانشجویان و عموم مردم از این فرصت برای نشان دادن ظرفیت‌های کشوری نیز استفاده شود.

گفتنی است هفته پژوهش و فناوری از ۱۲ الی ۱۸ آذرماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار