تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به این‌که دولت سیزدهم ذیل ولایت ولی‌عصر(عج) می‌خواهد آنچه درست اجرا نشده و تحریف شده است را به اجرا درآورد، گفت: رایحه معطر خدمت بر مبنای اعتقاد از این دولت به مشام می‌رسد.
کد خبر: ۱۰۷۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷ 04 October 2022

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار مهدی اسلام‌پناه معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد، افزود: این‌که برخی آشوب می‌کنند به خاطر این است که می‌دانند که رییس جمهور ما می‌خواهد دین، دنیا و قیامت را به هم گره بزند و می‌دانند که اگر این اتفاق بیفتد دچار مشکل می‌شوند و نمی‌خواهند این مولود جدید شکل بگیرد.

وی با تاکید بر این‌که خداوند خدمت کردن به بندگانش را دوست دارد از این‌رو افرادی که به مردم خدمت می‌کنند را هم دوست دارد، اضافه کرد: اعضای دولت باید با هم هماهنگ و همراه باشند و در برابر توطئه‌ها گام‌های اساسی بردارند و توجه به استاندارد یکی از این گام‌ها است.

امام جمعه موقت قم با بیان این‌که آیت‌الله رییسی حرف تازه‌ای برای مردم دارد، گفت: این حرف نو به معنای این نیست که تاکنون این حرف‌ها نبوده بلکه این حرف‌ها از گذشته بوده، ولی یا عمل نشده، یا بد عمل شده و یا نیمه‌کاره مانده است.

سعیدی با بیان اینکه در واقع آنچه را رئیس‌جمهور امروز انجام می‌دهند در ذیل چیزی است که امامان ما به آن وعده داده‌اند، افزود: در باب امام زمان(عج) گفته شده که ایشان دین جدیدی می‌آورند، در حالی که ایشان شریعت جدیدی ندارد بلکه همان اسلام را به‌درستی تبیین، تفسیر و اجرا می‌کنند.

وی گفت: در قانون اساسی که در سال اول بعد از پیروزی انقلاب توسط سلایق مختلف نوشته شد موارد زیادی مانند اصل ۴۴، اصل امر به معروف و نهی از منکر نوشته شد که درست اجرا نشده است؛ از جمله قوانینی که درست عمل نشد بحث استاندارد است که مجموعه‌ای از ضوابط و قواعد جهانی است که در نظام ما جنبه دینی و اعتقادی هم پیدا کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما نباید بگذاریم که معارف دینی ما در کتاب‌ها بماند، افزود: بسیاری از معارف دینی ما برای اجرایی شدن است و باید در جامعه پیاده شوند و یکی از معارفی که باید اجرایی شود بحث استاندارد است که در نظام ما به‌عنوان یک عقیده مطرح است.

سعیدی با بیان این‌که بعد از ۴۰ سال که از انقلاب گذشته هنوز درگیر برخی از مسائل ابتدایی هستیم درحالی که باید جدی‌تر وارد عمل شد و نظارت‌ها را جدی‌تر کنیم، افزود: بحث استاندارد در کشورهای دیگر به خاطر تبلیغ کالا و نظامشان است، ولی ما که به خدا، معاد و قیامت اعتقاد داریم توجه به استاندارد جنبه اعتقادی هم پیدا می‌کند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار