استاندار قم در پیامی فرارسیدن چهل و دومین سالگرد حماسه دفاع مقدس را گرامیداشت
کد خبر: ۱۰۶۹۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳ 24 September 2022

به گزارش تابناک قم،متن پیام سید محمد تقی شاهچراغی به این شرح است:

«بسمه تعالی»
هفته دفاع مقدس، یادآور درخشان ترین صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی و تجلی شکوه حماسه ماندگاری است که در پرتو ایمان و توکل به خدا و ایستادگی و استقامت سرافرازانه ملت بزرگ ایران شکل گرفت و به عنوان مایه عزت، غرور، سرافرازی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در تاریخ می درخشد. روزهایی از جنس شور و شعور که ملتی با تأسی به آرمان ظلم ستیزی مکتب عاشورا، علم جهاد و شهادت برافراشته و با دفاع دلیرانه و غیرتمندانه مبتنی بر اعتقادات و ارزش ها، ابهت پوشالی متجاوزان و ابرقدرت های شرق و غرب را در هم شکست و عظمت اتحاد، یکدلی و تسلیم ناپذیری خود را به رخ جهانیان کشید. ۴۲ سال پیش در چنین روزهایی خون های پاک و مطهر شهدا و رشادت های جوانان برومند این سرزمین، انقلاب و نظام اسلامی را بیمه کرد و نشان داد که به  پشتوانه مردم و در پرتو حاکمیت دین و سرسپردگی به ولایت می توان بر هر دشمنی چیره و سخت ترین موانع را از پیش رو برداشت.
در چهل و دومین سالگرد حماسه دفاع مقدس و تقارن آن با ایام حزن و عزای آل الله، یاد و خاطره  شهدا، ایثارگران، رزمندگان و یادگاران آن جهاد بزرگ به ویژه شش هزار و نود آلاله سرخ استان  قم را گرامی داشته، توفیقات روزافزون همگان را در راه حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس و پیمودن راه شهدای والامقام در پرتو آرمان های بلند بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) از درگاه ایزد منان مسألت دارم.

شهردار قم نیز با صدور پیامی فرا رسیدن ۳۱ شهریور ماه سالروز جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس را گرامیداشت.

متن پیام سید مرتضی سقائیان‌نژاد به شرح زیر می‌باشد:

۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۵۹ بزنگاهی بود در آغاز دورانی پر افتخار برای تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که عظمت و شکوه تداوم همبستگی و اتحاد ملت شریف را پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران به رخ جهانیان کشید و خط بطلانی شد بر تمامی معادلات و برنامه‌های از پیش تعیین شده ابرقدرت‌های شرق و غرب برای شکست این نظام و ملت.

هشت سال دفاع از مرز و کیان این آب و خاک با تقدیم هزاران شهید و از جان گذشتگی هزاران ایثارگر و تحمل داغ‌های سنگین خانواده‌های بی‌شمار، ثمره‌ای جاودان برای ایران و ایرانیان به یادگار گذاشته است تا سربلند و پرافتخار بر آن ببالیم که دست در دست هم و متحد و یکصدا در مقابل دشمن ایستادیم و سرافرازانه از کشور خود دفاع کردیم و مقتدرانه دشمن را شکست دادیم.

در تمامی این سال‌ها، تکرار رمز اتحاد و همبستگی در بین مردم، تداوم پیروزی در مقابل دشمن و نقش بر آب شدن دسیسه‌ها و نیرنگ‌هایی بوده است که دشمنان رذل با هدفی جز ذلت و حقارت برای مردم نخواسته‌اند و به اراده خداوند نتیجه‌اش عزت و پیروزی برای مردمان سربلند این آب و خاک شده است.

امروز نیز همان دسیسه‌های بی‌اثر با رنگ و بویی جدید ولی در باطن با همان نیت پلید و قصد سخیف به‌دنبال بر هم زدن امنیت و آرامش جامعه‌ای است که با تقدیم قطره قطره خون مردان و زنان به اقتدار و جایگاهی رسیده است که دشمنانش حتی در خواب هم به این امید واهی نخواهند رسید.

هر لحظه از دوران پرافتخار دفاع مقدس در کنار اخلاص و ولایت‌مداری رزمندگان اسلام، راهنمای مسیری است در تداوم تعالی این نظام و ملت که در سایه‌سار ولایت قطب عالم امکان حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی هر روز شاهد رشد و پیشرفت و بالندگی باشد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار