مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم گفت: دستگاه‌های نظارتی باید با رانندگانی که مجوز لازم برای ارائه سرویس مدارس را ندارند،برخورد کنند.
کد خبر: ۱۰۶۹۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸ 24 September 2022

 به گزارش تابناک قم، سعید کاویانی،مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم در ششمین جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، با اشاره به کمبود خودرو برای سرویس مدارس گفت: می‌توانیم با برنامه‌ریزی درست کمبود خودرو در سرویس مدارس را بدون تحمیل کردن هزینه‌های اضافی به خانواده‌ها رفع کنیم.

او  تغییر ساعات شروع مدارس را موردتوجه قرارداد و افزود: با تغییر ساعات شروع مدارس والدین می‌توانند فرزندان خود را به مدرسه رسانده و تقاضا برای سرویس مدارس کاهش پیدا کند.

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم، سیاست آموزش‌وپرورش در ثبت‌نام دانش آموزان در نزدیک‌ترین مدرسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با ثبت‌نام دانش آموزان در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی، علاوه بر کاهش تقاضای سرویس، در ترافیک شهر نیز تأثیر زیادی خواهد داشت.

او تأکید کرد: والدینی که می‌خواهند فرزندانشان در مدارس خاص تحصیل کنند نیز باید هزینه سرویس مدارس را پرداخت کرده و باید در این نرخ اعلام‌شده تجدیدنظر شود تا رانندگان نیز برای سرویس داوطلب شوند.

کاویانی تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی باید با رانندگانی که مجوز لازم برای ارائه سرویس مدارس را ندارند، برخورد کنند تا مشکلات سال‌های گذشته تکرار نشده و امنیت جانی و اخلاقی آن‌ها حفظ شود.

او  در پایان یادآور شد: سرویس مدارس حکم مدرسه سیار را دارد  و باید برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای برای زمانی که بچه‌ها در سرویس هستند، اجرا شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار