رییس مرکز بهداشت قم با اشاره به نقش واکسن در پیشگیری از ابتلا به کرونا، گفت: بررسی انجام شده در موارد ابتلا و بستری موج هفتم در این استان نشان داد ۹۷ درصد بستری شده‌ها سابقه واکسیناسیون نداشته و یا واکسیناسیون ناقص داشته‌اند.
کد خبر: ۱۰۶۷۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳ 13 September 2022

به گزارش تابناک قم، سیامک محبی در جلسه ستاد کرونای معاونت بهداشتی، افزود: میانگین سنی بستری شده‌های موج هفتم ۴۰ سال بود که نسبت به موج‌های قبلی بیماری، رده سنی پایین‌تری را نشان می‌دهد و ناشی از پوشش بالای واکسیناسیون گروه‌های سنی بالاتر دارد.

وی اضافه کرد: در بررسی بیماران بستری شده در یک ماه گذشته مشخص شد هیچ یک از کودکان زیر ۱۰ سال بستری شده در بیمارستان هیچگونه سابقه واکسیناسیون نداشتند.

وی ادامه داد: این موضوع تاثیر ایمنی ایجاد شده توسط واکسیناسیون کرونا را در کل جامعه و به‌ویژه گروه کودک و نوجوان ثابت می‌کند که با توجه به بازگشایی مدارس، والدین و مدیران مدارس باید به مساله واکسیناسیون دانش‌آموزان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

محبی در خصوص میزان بستری در رده سنی ۱۰ تا ۱۹ سال نیز گفت: با توجه به پوشش ۷۵ درصدی واکسیناسیون این رده سنی، آمارها نشان می‌دهد فقط سه درصد از این گروه به دلیل کرونا بستری شدند که این موضوع تاکیدی بر نقش واکسیناسیون همگانی در پیشگیری از ابتلا و شدت بیماری است.

وی با اشاره به آمار فوتی‌های موج هفتم، افزود: همانگونه که قبلا به اطلاع شهروندان رسیده است ۹۳ درصد موارد فوتی موج اخیر نیز سابقه تزریق واکسن و یا تکمیل سابقه واکسیناسیون را نداشته‌اند که آمار فوق الذکر را تایید می کند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار