سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا هشتم مردادماه جاری، حدود ۲۶ هزار مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی فعال در بازار استان صورت گرفت که منجر به تشکیل سه‌هزار و ۶۱۴ پرونده تخلف به ارزش تقریبی ۱۲۹ میلیارد تومان شد.
کد خبر: ۱۰۶۱۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰ 11 August 2022

به گزارش تابناک قم، سیاوش فولادی وندا بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ روند نظارت بر فعالیت واحدهای اقتصادی در قم تشدید شده‌است و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت بر اساس وظیفه قانونی خود به صورت مستمر وضعیت بازار استان را پایش می‌کنند.

وی افزود: در جریان پایش‌های صورت گرفته از وضعیت عرضه کالاها در بازار استان، هرگونه تخلف همچون گران‌فروشی، کم‌فروشی،‌ عدم درج قیمت، فروش محصول بی‌کیفیت، قاچاق و سایر مورد مورد توجه بازرسان قرار گرفته‌ و برای آن پرونده‌ لازم جهت رسیدگی در مراجع قانونی، تشکیل شده‌است.

وی ادامه داد: از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در این رابطه، برگزاری رزمایش‌های برنامه‌ریزی‌ شده طی سال‌جاری برای گسترش سطح نظارت‌ها در استان قم بوده‌است که در جریان آن چگونگی فعالیت تعداد قابل توجهی از واحدهای اقتصادی استان، توسط بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت رصد شد.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای نانوایی استان از دیگر اقدام‌های صورت گرفته توسط بازرسان این سازمان بود که در همین ارتباط ۶ هزار و ۴۱۵ مورد بازرسی انجام و در جریان آن یک‌هزار و ۲۰۶ مورد پرونده تخلف به ارزش ۳۵ میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال تشکیل شد.

به طور کلی حدود ۹۰۰ نانوایی در سطح شهر و مناطق مختلف استان قم فعال است و نانوایان در این استان انواع نان های مورد علاقه مردم را تولید می‌کنند. 

گفتنی است براساس آمار در مجموع تعداد ۴۲ هزار و ۵۶ واحد صنفی دارای مجوز در استان قم فعال می‌باشد که ۲۵ هزار و ۳۸ مورد آن توزیعی و خدماتی و ۱۷ هزار و ۱۸ مورد آن واحد تولیدی و فنی است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار