نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قم گفت: دشمنان امام حسین(ع) با دریغ کردن آب از این امام معصوم و خانواده و یاران ایشان چهره پلید خود را نمایان نمودند؛ این نمایان شدن که از رساندن آب به خیمه ها هم مهمتر بود، توسط حضرت ابوالفضل(ع) انجام گرفت.
کد خبر: ۱۰۶۰۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶ 07 August 2022

به گزارش تابناک قم، آیت الله محمد سعیدی ضمن حضور در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی هیئت خادم الرضا(ع) در ورزشگاه شهید حیدریان قم، در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به حضور گسترده جوانان در این هیئت مذهبی به بیان آثار تربیتی این محافل بویژه بر روی جوانان پرداخت و گفت: از برکات حضور در این مجالس، تحول است.

وی افزود: تحول یک واقعیتی است که در مردم بویژه در جوانان عزیز اتفاق می افتد و ریشه آن در کربلا و مراسم عاشوراست.

امام جمعه قم ادامه داد: حضرت قمر بنی هاشم(ع) قادر بود جنگ نمایانی داشته باشد؛ اما کاری که این بزرگوار به هدایت امام حسین(ع) برای آوردن آب انجام داد، درست است که آب به خیمه ها نرسید، اما موجب افشای چهره دشمنان امام شد.

وی اظهار کرد: دشمنان امام حسین(ع) با دریغ کردن آب از این امام معصوم و خانواده و یاران ایشان چهره پلید خود را نمایان نمودند؛ این نمایان شدن که از رساندن آب به خیمه ها هم مهمتر بود، توسط حضرت ابوالفضل(ع) انجام گرفت.

تولیت آستانه مقدسه کریمه حضرت فاطمه معصومه(س) در پایان با قدردانی از حضور جوانان در هیئت خادم الرضا(ع) و نقش این هیئت در رشد دینی و معنوی جامعه خاطرنشان کرد: امیدواریم تحول درونی معنوی با درس گرفتن از رشادت های حضرت اباالفضل در مقابله با دشمنان اسلام در جوانان ما اتفاق بیافتد و از مجالس حسینی بهره های کافی را جهت رشد دینی و معنوی خود ببرند.

مراسم عزاداری هیأت و کانون خادم الرضا(ع) از شب اول محرم به مدت ده شب از ساعت ۲۱ با مداحی کربلایی حسن عطایی و حاج سیدرضا تحویلدار و با حضور برادران و خواهران در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار می شود.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار